Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Leasing urządzeń medycznych dla lekarzy

MedicalOnline.pl | 2016-02-29

Leasing to ciekawe rozwiązanie w kwestii finansowania różnego rodzaju aktywów nie tylko wśród firm produkcyjnych i usługowych. Coraz częściej korzystają z niego także szpitale, przychodnie i prywatne gabinety lekarskie które zauważyły możliwość sfinansowania w ten sposób urządzeń i sprzętów medycznych pomocnych w ich pracy. Leasing stanowi doskonałą alternatywę dla kredytu wśród podmiotów i osób świadczących usługi medyczne, nieposiadających odpowiedniego kapitału by takie medyczne urządzenia zakupić jednorazowo za gotówkę.

Jakie są zalety leasingu przy finansowaniu sprzętu medycznego?

Jeśli chodzi o największe zalety finansowania sprzętu medycznego za pomocą leasingu, są to przede wszystkim korzyści podatkowe. W koszty uzyskania przychodu, które mają wpływ na zmniejszenie wysokości podatku dochodowego do zapłaty, można wliczać bowiem nie tylko odpisy amortyzacyjne, ale także część odsetkową raty leasingowej oraz wszelkiego rodzaju koszty ponoszone w toku użytkowania urządzenia medycznego. Dodatkowo podmioty prowadzące działalność zwolnioną z opodatkowania podatkiem VAT, mogą w koszty uzyskania przychodów wrzucić także podatek VAT z rat leasingowych, którego nie mogą odliczyć. Bardzo istotne przy leasingu jest to, że w pakiecie oprócz sprzętu, podmiot decydujący się na wzięcie go w leasing, otrzymuje również ubezpieczenie, a jako zabezpieczenie przedmiotu umowy leasingowej przedstawiany jest zazwyczaj sam sprzęt, co często jest niemożliwe przy zawieraniu umowy kredytowej. Pozwala to na zminimalizowanie szeregu formalności i szybkie otrzymanie niezbędnych narzędzi pracy.

Jakie sprzęty w branży medycznej są najczęściej przedmiotem umowy leasingowej?

Wśród urządzeń medycznych, które najczęściej finansowane są za pomocą leasingu można znaleźć przede wszystkim tomografy komputerowe i rezonanse magnetyczne, na które jednorazowo trzeba byłoby wydać od kilkuset tysięcy do ponad 1 mln euro. Wśród przedmiotu umów leasingowych można znaleźć jednak także każde urządzenia medyczne o wieloletnim przeznaczeniu i znacznej wartości rynkowej zakupu, ale też inne wyposażenie pomocne lekarzom w ich pracy, jak sprzęt IT, a nawet meble stanowiące wyposażenie gabinetów lekarskich. Leasing pozwala więc w szybki sposób w pełni wyposażyć placówkę medyczną lub gabinet lekarski tak, by można było skupić się w pełni na usługach medycznych.

CLS - profesjonalne doradztwo finansowe

Decydując się na wybór odpowiedniej metody finansowania sprzętu medycznego, dobrze jest zwrócić się o pomoc do profesjonalnych doradców w tej dziedzinie. Szczególnie warta polecenia jest firma CLS (www.cls.pl), która posiada bogate doświadczenie w doradztwie finansowym w wielu branżach. Doradcy finansowi z firmy CLS po dogłębnej analizie potrzeb oraz możliwości finansowych klienta są w stanie zaoferować rozwiązania idealnie dostosowane do potrzeb, a także możliwości klientów zapewniając im pełną satysfakcję dzięki możliwości wynegocjowania bardzo korzystnych warunków finansowania, przy wykorzystaniu swojej silnej pozycji na rynku.

Tagi: Leasing