Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Centrum Onkologii w Bydgoszczy z systemem Appmedica, usprawniającym zarządzanie aparaturą medyczną

MedicalOnline.pl | 2016-02-17

Centrum Onkologii w Bydgoszczy, jeden z najbardziej nowoczesnych ośrodków leczenia chorób nowotworowych korzysta z systemu Appmedica, umożliwiającego efektywne zarządzanie aparaturą medyczną. Rozwiązanie zapewnia nadzór nad ponad dwoma tysiącami urządzeń medycznych i ułatwia planowanie przeglądów i niezbędnych napraw.

System Appmedica został opracowany przez polskich programistów z myślą o usprawnieniu pracy działów odpowiedzialnych za sprawne funkcjonowanie sprzętu w placówkach medycznych. 

Rozwiązanie wdrożone w Centrum Onkologii w Bydgoszczy kontroluje terminy planowych przeglądów aparatury i wysyła użytkownikom alerty o ich nadejściu oraz gromadzi informacje o przestojach urządzeń. Appmedica zapewnia natychmiastowy dostęp do potrzebnych danych i łatwe tworzenie raportów. Dzięki temu, osoby odpowiedzialne za zarządzanie urządzeniami szpitalnymi, mogą w dowolnym momencie uzyskać informacje na temat stanu technicznego poszczególnych urządzeń i planować działania serwisowe.

 - Poszukiwaliśmy rozwiązania, które umożliwi takie zarządzanie naprawami i autoryzowanymi przeglądami, żeby czas przestojów był jak najkrótszy. Wybraliśmy system Appmedica, ponieważ spełnia te wymagania i dodatkowo jest funkcjonalny i intuicyjny w obsłudze, a także umożliwia dowolne filtrowanie danych. Liczymy na to, że rozwiązanie usprawni codzienną pracę naszego zespołu i wpłynie na dłuższe, bezawaryjne funkcjonowanie sprzętu – mówi Igor Stępniewski, kierownik zespołu ds. technologii medycznych w Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy.

W systemie Appmedica wykorzystywanym w bydgoskim Centrum Onkologii przetwarzane są dane serwisowe na temat dwóch tysięcy urządzeń. Są wśród nich zarówno specjalistyczny sprzęt diagnostyczny - tomograf komputerowy czy rezonans magnetyczny, jak i aparatura wykorzystywana do codziennego leczenia pacjentów, np. pompy infuzyjne. Personel korzysta z intuicyjnego interfejsu za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej. Dane są gromadzone na zabezpieczonym, wewnętrznym serwerze szpitala, a logowanie do systemu Appmedica możliwe jest z dowolnego komputera, mającego dostęp do sieci szpitalnej.

- Wygodne logowanie do programu to znaczne ułatwienie dla użytkowników. W Centrum Onkologii w Bydgoszczy wykonaliśmy integrację naszego oprogramowania z systemem kart z certyfikatami logowania, których używa personel szpitala. Pracownicy korzystają z jednego narzędzia, które daje im dostęp do różnych programów. To bardzo użyteczne rozwiązanie – mówi Maciej Szandar, dyrektor Appmedica.

- W dużych placówkach medycznych kluczową kwestią jest zapewnienie ciągłości pracy aparatury medycznej. Odpowiednie monitorowanie stanu urządzeń, precyzyjne zaplanowanie ich remontów i przestojów ma nie tylko znaczenie ekonomiczne, lecz także wpływa na bezpieczeństwo pacjentów, a przez to również na spokój dyrekcji. - Stworzyliśmy system Appmedica tak, aby wspierał działy techniczne w powyższych zadaniach i umożliwiał wydajną analizę danych. Cieszymy się, że możliwości naszego rozwiązania zostały docenione przez tak renomowaną instytucję jak Centrum Onkologii w Bydgoszczy – dodaje Maciej Szandar.