Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

1500 Pacjent w Centrum Zdalnej Opieki Medycznej e-Care

MedicalOnline.pl | 2016-01-27
1500 Pacjent w Centrum Zdalnej Opieki Medycznej e-Care

Już 1500 pacjentów objętych jest zdalnymi usługami medycznymi: monitoringiem kardiologicznym, położnictwa oraz teleopieką senioralną. Z usługi świadczonej przez Centrum Zdalnej Opieki Medycznej e-Care, należące do Centrum Medycznego iMed24 w Krakowie, może skorzystać każdy pacjent w Polsce.

Utworzone w 2014 r Centrum e-Care gromadzi, przechowuje, przetwarza oraz analizuje dane z urządzeń pomiarowych, w które wyposażeni są pacjenci. Personel medyczny centrum ma możliwość wideokonsultacji z pacjentem, przesłania wskazówek i informacji medycznych, diagnozy, a nawet programów edukacyjnych i profilaktycznych. Centrum Zdalnej Opieki e-Care świadczy usługi z zakresu kardiologii, położnictwa oraz zapewnia teleopiekę seniorom.

Liczba pacjentów centrum świadczy o rosnącym zainteresowaniu zdalnymi usługami medycznymi. Dzięki nim pacjenci nie muszą stale przebywać w placówce medycznej, by na bieżąco monitorować stan swojego zdrowia. Przenośne urządzenia medycznych rejestrują określone parametry życiowe, a wyniki badań transmitowane są automatycznie do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej, gdzie poddawane są analizie. Pacjenci wykonują codzienne czynności, uprawiają sport, oddają się swojemu hobby, a ich stan zdrowie jest stale pod kontrolą specjalistów. 

Jak przyznaje Marta Niezgoda, kierownik Centrum Zdalnej Opieki Medycznej e-Care  – 1500 pacjent to sukces. Cieszymy się, bo pomagamy coraz większej liczbie pacjentów w sposób, jaki jeszcze kilka lat temu był niedostępny na rynku usług medycznych. Dziś usługi Zdalnej Opieki to coraz częściej wybierana forma wsparcia medycznego. Dzięki nim możliwa jest dokładna zdalna diagnostyka, jak również kontrolowanie terapii i postępów w podejmowanym leczeniu. Dzięki teleopiece nadzorujemy również samopoczucie naszych pacjentów, którzy podkreślają, że usługi Zdalnej Opieki Medycznej pozwalają im czuć się bezpiecznie i komfortowo–.

Telemedycyna to także skrócenie czasu reakcji na zagrożenia życia i zdrowia dzięki stałym pomiarom wybranych parametrów.

– Korzystając z telemonitoringu kardiologicznego czułem się bezpiecznie, bo wiedziałem, że cały czas moje wyniki są monitorowane przez specjalistów, którzy w razie potrzeby zareagują – przyznaje 1500 Pacjent Centrum Zdalnej Opieki, który skorzystał z tej usługi w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. St. Rybickiego w Skierniewicach , która Comarch Healthcare wdrożył między innymi w tej placówce.

Do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej e-Care  może zgłosić się pacjent z całej Polski.


Tagi: telemedycyna