Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Zdalna usługa KTG już w Skierniewicach

MedicalOnline.pl | 2016-01-11

Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego w Skierniewicach podpisał umowę z Comarch Healthcare.  Od 2016 roku korzystając z mobilnego urządzenia homeKTG, kobiety od 36 do 42 tygodnia trwania ciąży będą mogły kontrolować stan zdrowia dziecka w domowym zaciszu.

Zdalna opieka położnicza to kompleksowa usługa dedykowana dla kobiet od 36 do 42 tygodnia trwania ciąży. Polega na wykonywaniu badania kardiotokograficznego (KTG) przez ciężarną, mobilnym urządzeniem w warunkach domowych. Urządzenie rejestruje  pracę serca dziecka i czynności skurczowe macicy podczas ciąży i porodu. Rozwiązanie Comarch Healthcare składa się z mobilnego aparatu KTG, platformy e-Care, dzięki której personel odbiera i interpretuje wyniki badań oraz z Centrum Zdalnej Opieki Medycznej e-Care - czyli wyspecjalizowanej jednostki działającej całodobowo umożliwiającej zdalne monitorowanie pacjentów.  Dzięki zastosowanym rozwiązaniom możliwe jest wczesne wykrycie zagrożeń zdrowia lub życia dziecka.

Urządzenia, którymi dysponuje Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego w Skierniewicach, pozwolą na wykonywanie takich badań samodzielnie, w domu. Każda mama wraz z rodziną w sowolnej chwili , będzie mogła posłuchać bicia serca nienarodzonego dziecka. Aparat homeKTG będzie wypożyczany na okres jednego lub dwóch tygodni.

Jak mówi Piotr Piatosa prezes Comarch Healthcare – Jedną z głównych zalet udostępnianego przez Szpital w Skierniewicach urządzenia jest to, że podczas samodzielnie wykonywanego badania w domu, aparat automatycznie przesyła wyniki badań do działającego całodobowo Centrum Zdalnej Opieki Medycznej e-Care.

Tam dane są systematycznie analizowane przez wykwalifikowany personel medyczny. Wiadomość zwrotna z wynikami badań od specjalisty, przekazywana jest bezpośrednio do urządzenia. Wraz z otrzymaniem wyniku negatywnego, lekarze są zobowiązani podjąć interwencje lekarską, w celu rozwiązania problemu –  dodaje prezes Comarch Healthcare.

Urządzenia homeKTG udostępniamy bezpłatnie pacjentkom prowadzonej przez szpital szkoły rodzenia – wyjaśniał dyrektor skierniewickiego szpitala Jacek Sawicki. – Będzie także możliwość wypożyczania ich na zasadach komercyjnych  – dodaje.

 W celu wypożyczenia urządzenia należy zgłosić się do położnej oddziału położniczo-ginekologicznego skierniewickiego szpitala. Rozliczanie (za korzystanie z usługi) między Comarch HealthCare a szpitalem, będzie się odbywało w charakterze pobierania abonamentu za urządzenia.

Wprowadzenie usługi homeKTG to kontynuacja współpracy szpitala w Skierniewicach z Comarch Healthcare. W październiku 2015 r.  obie placówki nawiązały współpracę w zakresie zdalnej opieki kardiologicznej. Dzięki temu pacjenci oddziału kardiologicznego mają do dyspozycji nowoczesne rozwiązanie składające się z aparatu holterowskiego Comarch PMA oraz specjalnej aplikacji Comarch Holter.   Również w tym przypadku (w przypadku urządzania z zakresu opieki kardiologicznej) uzyskiwane w wyniku badania dane przesyłane są do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej w Krakowie.