Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

SALMED Osteopatia i Powięź – po raz pierwszy w Polsce

MedicalOnline.pl | 2015-12-14

Podczas Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED odbędzie się pierwsza konferencja „Osteopatia i powięź”, stwarzająca nowe możliwości w pracy zawodowej klinicystów wszystkich specjalizacji medycznych.

Tematy na czasie

Ostatnie lata pokazują, jak dynamicznie rozwija się wiedza z zakresu osteopatii i powięzi na świecie i w Europie, oparta o płynące z przeprowadzanych w medycynie dowody naukowe. Wzrasta również zainteresowanie tą tematyką i potrzeba szkoleń w tym zakresie. W konwencji Evidence Based Medicine utrzymana będzie pierwsza konferencja organizowana przez Essentia-Medica oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie, podczas której poruszone zostaną zagadnienia dotyczące najważniejszych metod pracy osteopatycznej i powięziowej, uznanych na całym świecie w różnych specjalizacjach medycyny, do których należą: ortopedia, traumatologia, stomatologia, ortodoncja, ginekologia, pediatria, laryngologia, onkologia, psychologia, neurologia i inne.

Najwybitniejsi specjaliści

Organizatorzy postawili na najlepszych. Specjalnie na konferencję „Osteopatia i powięź”, w dniach 12-13 kwietnia, po raz pierwszy w Poznaniu pojawią się eksperci z Polski i całego świata: min. z USA, Wielkiej Brytanii, Szkocji, Niemiec, Belgii, Portugalii, Austrii.  Wśród specjalistów są między innymi: dr Thomas Kia, dr. Kerry D’Ambrogio, Stefan Anker - MSc DO, Rita Benamor - DO, Thorsten Fischer - Instruktor Metody FDM, Tim Dealemans - BSc Ost, Alain Vermeersch MSc Ost, Jöry Pauwels MSc Ost, Hans Fauville, Luc van Eupen, John S. Page – DO, dr hab. Sławomir Marszałek –DO, Piotr Godek, dr n. med. Michał Dwornik – DO, Jan Jaśkowski, Anna i Wojciech Garwolińscy.

Wykłady i warsztaty praktyczne

Uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział zarówno w wykładach, jak i warsztatach praktycznych. Wśród zagadnień, jakie poruszą eksperci, znajdą się między innymi tematy takie, jak: low back pain, terapia czaszkowo-krzyżowa a EBM, wzorce „Body Language”, wprowadzenie do metody FDM, mechanizmy zaburzeń powięzi piersiowo-lędźwiowej, Total Body Balancing, Fascial Balancing, współpraca osteopaty i dentysty, priopriocepcja w osteopatii, migreny, dysfunkcje przyśrodkowej części kolana. 

Tagi: SALMED 2016