Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Międzynarodowi eksperci na targach SALMED 2016 w Poznaniu

MedicalOnline.pl | 2015-12-02
Międzynarodowi eksperci na targach SALMED 2016 w Poznaniu

Krajowi i międzynarodowi specjaliści, autorzy publikacji naukowych, wieloletni lekarze i praktycy w leczeniu tlenem w medycynie hiperbarycznej podzielą się wiedzą na temat intensywnej terapii, medycyny hiperbarycznej oraz medycyny ratunkowej w ramach bloku merytorycznego SALMED – MEDYCYNA RATUNKOWA.

Seminarium naukowe pod tytułem „Medycyna Hiperbaryczna – Fakty i Kontrowersje”, które odbędzie się 12 kwietnia 2016 w ramach targów SALMED,  dedykowane jest lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym, a także nurkom, którzy chcą pozyskać wiedzę i umiejętności praktyczne w zastosowaniu tlenu hiperbarycznego tak w intensywnej terapii, medycynie hiperbarycznej, jak i w postępowaniu w wypadku nurkowym. Seminarium towarzyszyć będą warsztaty umiejętności organizowane przy współudziale zaproszonych firm medycznych „Systemy podaży i metody monitorowania tlenoterapii”, a wraz z jego ukończeniem uczestnicy otrzymają dyplomy oraz 8 punktów edukacyjnych.

Zagadnienia poruszane podczas wydarzenia dadzą między innymi odpowiedź na pytania: czy jest miejsce w dzisiejszej medycynie na leczenie tlenem hiperbarycznym; kiedy i dlaczego stosować tlen hiperbaryczny w intensywnej terapii; jaka jest rola tlenu w leczeniu wypadków. 

Organizatorem Seminarium jest Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, sekcja Medycyny Hiperbarycznej, przy współudziale Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, Wielkopolskiego Centrum Terapii Hiperbarycznej oraz Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu. Patronat naukowy nad wydarzeniem sprawuje prof. dr. hab. med. Krzysztof Kusza, Konsultant Krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.

Więcej informacji na temat wydarzeń: www.salmed.pl


Tagi: Salmed