Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Biznes wspiera tworzenie stref przyjaznych rodzicom

serwiszoz.pl | 2015-12-01


W kilkunastu szpitalach dziecięcych w Polsce powstały „Strefy rodzica”. Z pewnością poprawią komfort pobytu w szpitalu pacjentów i ich opiekunów.
Placówki medyczne nie tylko chcą leczyć pacjentów, ale zapewnić im możliwie najlepsze warunki leczenia i pobytu. W przypadku najmłodszych pacjentów w stworzeniu możliwie przyjaznego klimatu nieocenionym wsparciem dla lekarzy i kierownictwa placówek medycznych są rodzice. Dlatego z myślą o nich powstało już kilkanaście „Stref rodzica”. Ogólnopolski program społeczny „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” realizuje firma „Budimex”.

– Latem 2015 roku przedstawiciele firmy „Budimex” zgłosili się do nas z propozycją utworzenia „Stef Rodzica” w naszym szpitalu – informuje dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. – Zaangażowanie „Budimexu” w ich tworzenie wpisuje się w przyjętą strategię działania szpitala zmierzającą do poprawy komfortu pobytu pacjentów wraz z opiekunami.
Pokoje dla rodziców są już na kilku oddziałach szpitalnych – w Oddziale Klinicznym Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt, w Klinice Rehabilitacji, w Klinice Pediatrii, w Oddziale Chirurgii Głowy i Szyi oraz w Klinicznym Oddziale Chirurgii i Urologii Dziecięcej. Kierownictwu placówki zależy na tym, aby przebywający wraz z dzieckiem opiekunowie mieli w każdym oddziale warunki do tego, żeby odpocząć, pobawić się z dziećmi, oderwać się od schematów leczenia.
Na obu oddziałach wolontariusze z firmy „Budimex” nieodpłatnie i w swoim wolnym czasie stworzyli od podstaw pokoje dla rodziców: wyremontowali wskazane przez szpital pomieszczenia, zaaranżowali w nich przyjazną przestrzeń, stworzyli aneksy kuchenne i kącik wypoczynkowy. Ponadto w ramach projektu „Strefa Rodzica” firma wyremontowała i doposażyła w meble oraz zabawki świetlice dla pacjentów na obu oddziałach.
W każdym z pokoi dla rodziców może jednocześnie przebywać kilka osób. Rodzice mają do dyspozycji lodówkę, mikrofalówkę, czajnik elektryczny, zlew, meble kuchenne i stół z krzesłami, ale także wygodne sofy i stoliki kawowe. Mogą więc odgrzać i zjeść spokojnie posiłek, wypić kawę lub herbatę.
– Większości pacjentów przebywających w naszym szpitalu towarzyszą rodzice, dlatego niezmiernie ważne jest, by mogli spędzić czas z dziećmi w przyjaznych warunkach, ale także by mieli możliwość odpoczynku czy wypicia herbaty w przygotowanych do tego pomieszczeniach – mówi Krystyna Piskorz-Ogórek.

Magdalena Pokrzycka-Walczak, dziennikarka specjalizująca się w tematyce ochrony zdrowia

Wypróbuj za darmo! Bezpłatne konto testowe na portalu serwiszoz.pl

Brak tagów
Kiedy pacjent ma prawo do wizyty domowej lekarza POZ
25.02.2011Dariusz Poznański, Ministerstwo Zdrowia, Departame&hellip
Gdzie przechowywać paszport techniczny urządzeń medycznych
24.01.2011Krzysztof Tuczapski/Prezes zarządu Zamojskiego Szp&hellip
Jak prowadzić dokumentację medyczną od 1 stycznia 2011 r.
01.04.2011Dariusz Poznański , Departament Organizacji Ochron&hellip
Ustawa o działalności leczniczej uchwalona przez Senat
06.04.2011Serwis Kadry Zarządzającej ZOZ
więcej