Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowy trakt porodowy na Powiślu

MedicalOnline.pl | 2015-11-13
Nowy trakt porodowy na Powiślu

Kolejne zmiany na oddziale ginekologiczno-położniczym Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej.  Poprawiły się warunki, w których przychodzą na świat mieszkańcy północnej części regionu tarnowskiego. Porodówka została właśnie gruntownie zmodernizowana. Zaadoptowano nową salę porodową, wymieniono praktycznie wszystkie instalacje, zakupiony został nowy sprzęt i wyposażenie.

To drugi etap szeroko zakrojonego remontu, który trwa od lipca. Wtedy właśnie prowadzenie świadczeń na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym i na Oddziale Noworodków przejęło Centrum Zdrowia Tuchów. – Oddziały nie były remontowane od wielu lat, istniała zatem pilna potrzeba poprawy komfortu pacjentek – tłumaczy prezes CZT Tomasz Olszówka. Dyrektor operacyjny spółki Marcin Tabiś dodaje, że w przypadku projektowania nowego układu pomieszczeń i sanitariatów  zastosowane zostały rozwiązania dobrze sprawdzone  w Tuchowie, które potwierdziły już swoją przydatność. Wcześniej wyremontowano pokoje pacjentek i wymieniono zabudowę meblową. Teraz zaadoptowano nową salę  do porodów, która  jest wyposażona w dwa, oddzielone od siebie stanowiska. Spółka zakupiła też nowy sprzęt, który niebawem pojawi się na trakcie porodowym. Chodzi o aparaty KTG do ciąży pojedynczej i bliźniaczej, pulsoksymetry, aparat EKG i detektory tętna płodu. W dąbrowskim szpitalu pojawią się też nowe: szafy medyczne, stoliki i wózki oddziałowe.

Na oddziale ruszyła wymiana łóżek. - Zmiany są nie tylko widoczne, ale można je odczuć, dlatego właśnie zdecydowałam się na poród w Dąbrowie – mówi pani Aneta z Tarnowa. Twierdzi ona, że zasadniczą kwestią przy wyborze miejsca porodu było dla niej indywidualne podejście do każdej z pacjentek, które stosuje personel placówki. - To rzeczywiście chyba jedna z naszych najmocniejszych stron. Dzięki indywidualnemu podejściu pacjentki są bardzo zadowolone z opieki, możemy sobie na to pozwolić przy obecnej obsadzie personalnej – ocenia lekarz ginekolog położnik  Szymon Wójcik.

W kolejnym etapie remontu zaplanowano między innymi adaptację sali porodów rodzinnych. Jeszcze ważniejsze niż remonty są jednak zmiany w zakresie opieki.

Kadra wciąż uzupełnia kwalifikacje poprzez cykl szkoleń, który rozpoczęliśmy w Dąbrowie. Na oddziale noworodków wprowadziliśmy całodobową specjalistyczną opiekę lekarzy neonatologów oraz pediatrów – wylicza prezes Olszówka.

Dodajmy, że na modernizację oddziałów szpitalnych i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Dąbrowie Tarnowskiej Centrum Zdrowia Tuchów zainwestowało dotychczas około 600 tys. zł.