Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Innowacje w medycynie

ZARYS International Group | 2015-11-10

Polska gospodarka powoli przechodzi z okresu intensywnego rozwoju do okresu stabilizacji i dodawania wartości nie tylko poprzez dynamiczną ekspansję związaną z przedsiębiorczością,  elastycznością oraz stosunkowo niskimi kosztami pracy, ale także poprzez rozwój innowacji, technologii i kapitału ludzkiego.

Najbliższe lata będą kluczowe dla wszelkich dziedzin związanych z innowacyjnością w związku z potężnymi środkami dedykowanymi przez Unię Europejską na wsparcie „styku” biznesu z nauką. Do tej pory większość pomysłów polskich naukowców nie została wdrażana w biznesie i przemyśle wędrując od razu na półkę. Teraz pojawia się realna szansa, że  zostaną one w końcu zrealizowane. Tyczy to się szczególnie branży medycznej, dla której będzie to kluczowy okres w rozwoju. Innowacje w medycynie zwykle znajdują się w czołówce jeśli chodzi o światową koniunkturę gospodarczą i zapotrzebowanie na nowoczesne technologie. Rodzime firmy muszą to zrozumieć i wykorzystać nadarzającą się okazję, aby zaryzykować inwestując w transfer wiedzy napędzający rozwój nowych technologii. Niekoniecznie muszą to być od razu nowe produkty. Trzeba pamiętać, że to także innowacyjne rozwiązania na przykład w zakresie technologii produkcji, optymalizacji procesów czy rozwiązań redukujących koszty pracy.

Zarys z uwagą na bieżąco przygląda się zmieniającej się rzeczywistości, inwestując w transfer wiedzy i nawiązując już pierwsze kontakty ze środowiskami naukowymi, a także przygotowując się, aby w niedalekiej przyszłości intensywnie wprowadzać innowacyjne rozwiązania w zakresie nowych projektów produkcyjnych. Duża elastyczność małego i średniego biznesu z polskim kapitałem, skłonność do ryzyka oraz wrodzona przedsiębiorczość – czyli czynniki, które sprawiają, że polskie produkty są obecnie mocno konkurencyjne a światowych rynkach - w połączeniu z potężnymi nakładami na innowacje i wsparcie rodzimej nauki mogą wprowadzić polską gospodarkę na zupełnie inny poziom. Nie możemy przegapić tej szansy.Paweł Ossowski

Business Development Manager w ZARYS International Group
Ekspert rynku wyrobów medycznych


Brak tagów