Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Znów głośno o żółtaczce

Rzeczpospolita | 2009-01-13

Jak informuje Rzeczpospolita, za niespełna miesiąc wróci na wokandę kaliskiego sądu okręgowego głośna w kraju sprawa zakażeń 53 pacjentów stacji dializ w Ostrowie Wlkp. żółtaczką typu C.

SO rozpatrzy ją ponownie. We wrześniu 2007 r. oskarżona b. pielęgniarka stacji Renata R. i b. jej ordynator Stanisław T. zostali skazani na kary 3 lat i 2,5 roku więzienia. Prokuratura zarzucała im sprowadzenie niebezpieczeństwa zagrożenia epidemiologicznego dla wielu osób. SO zdecydował także, że oboje nie mogą wykonywać swoich zawodów przez siedem lat.

Po odwołaniu się oskarżonych, łódzki Sąd Apelacyjny uchylił w części wyrok i orzekł, że sprawa ma być rozpatrzona przez kaliski sąd ponownie. SA podzielił wątpliwości obrony, która zwracała uwagę, że w pierwszej instancji sąd oparł się jedynie na opinii jednego biegłego. To - jak twierdziła obrona - za mało, aby wydawać końcowy wyrok.

Ponowny proces w sprawie zakażeń rozpocznie się 10 lutego i potrwa trzy dni - poinformowała pełnomocnik SO ds. kontaktów z mediami, Anna Miklas.

 

Rzeczpospolita 13.01.09

Brak tagów