Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Podwyżki dla pielęgniarek szansą na innowacje

MedicalOnline.pl | 2015-10-28

W obliczu podpisania przez Ministra Zdrowia Mariana Zembalę rozporządzenia o niewątpliwe słusznej podwyżce wynagrodzeń dla pielęgniarek menedżerowie zarządzający publicznymi szpitalami będą zmuszenia do wygospodarowania środków na pokrycie nowych zobowiązań. Gdzie mogą ich szukać? Na pewno część tych pieniędzy jest do zdobycia w zamian za chociażby optymalizację dostaw sprzętu jednorazowego do szpitali.

Jedną z postulowanych możliwości poszukania oszczędności i wygospodarowania środków na wyższe wynagrodzenia dla personelu medycznego w szpitalach jest wprowadzenie na szerszą skalę elementu aukcji internetowej przy procedurze zamówień publicznych. Jak pokazują przykłady takich placówek, jak Szpital Uniwersytecki w Krakowie czy Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, dzięki zastosowaniu tego mechanizmu można zdecydowanie obniżyć koszty zamawianego sprzętu.

Kolejnym długoterminowym rozwiązaniem jest stopniowe wprowadzanie innowacyjnych produktów do procedur medycznych, które są w stanie redukować wysokie koszty zakażeń szpitalnych i rosnących roszczeń ze strony pacjentów. Mowa tutaj na przykład o systemie dozowania rękawic diagnostycznych czy produktów z zakresu higieny pacjenta. Pozornie wyższe koszty w początkowym okresie wprowadzenia tych innowacyjnych produktów do placówek szpitalnych tak naprawdę w dłuższej perspektywie przyniosą niewątpliwe korzyści w postaci redukcji kosztów oraz zwiększenia się bezpieczeństwa i zdrowia pacjentów.

Paweł Ossowski

Business Development Manager w ZARYS International Group
Ekspert rynku wyrobów medycznych