Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Wystartowała XI edycja społecznego programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.

Aktualności Medyczne | 2015-10-09

W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Popowskiego zostaną wkrótce oddane wyremontowane pomieszczenia - odpowiednio zaaranżowane i dopasowane do potrzeb rodziców i chorych dzieci. Nowe przestrzenie powstaną dzięki ogólnopolskiemu programowi „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. Program jest w całości realizowany i finansowany przez firmę Budimex SA. Otwarcie już pod koniec października.

Stworzenie chorym dzieciom przebywającym w szpitalu warunków do jak najdłuższego kontaktu z rodzicami, to najważniejszy cel ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. Obecność bliskich, zwłaszcza rodziców, podczas choroby dziecka jest bardzo istotny dla jego poczucia bezpieczeństwa i ułatwia młodym pacjentom szybszy powrót do zdrowia.

W ramach akcji, na oddziałach dziecięcych polskich szpitali, powstają specjalne miejsca – przyjazne rodzicom i ich dzieciom. W Strefie Rodzica opiekunowie maluchów mogą przygotować posiłek, umyć się, odprężyć, a w razie konieczności spędzić noc. Dzięki programowi, z dotychczas oddanych Stref może korzystać rocznie prawie 19 tys. młodych pacjentów i ich rodziców.

XI edycja programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” odbędzie się na oddziale onkologicznym i reumatologocznym Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Tym razem, nie na jednym a na dwóch oddziałach zostaną przeprowadzone prace remontowe oraz aranżacje świetlic dla dzieci i pokoi socjalnych dostosowanych do potrzeb rodziców. Efektem, będą wygodne, praktyczne pomieszczenia pozwalające najmłodszym pacjentom i ich rodzicom, choć trochę zapomnieć o trudnościach związanych z chorobą i rehabilitacją.

Dotychczas Strefy Rodzica powstały w Białymstoku, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, Sanoku i Wrocławiu. Każda edycja stanowi wyzwanie – pomieszczenia wymagają indywidualnego podejścia architekta i koncepcji zagospodarowania wnętrz. Później do pracy zabiera się ekipa budowlana; w końcowym etapie dołączają pracownicy Budimeksu, aranżując i meblując pomieszczenia.

Prawie zawsze, w finałowych pracach wolontariuszom z Budimeksu towarzyszy bardzo zaangażowana, honorowa ambasadorka akcji – znana aktorka Agnieszka Grochowska. Strefa Rodzica w szpitalu im. Popowskiego zostanie oddana do użytku już w październiku. W chwili obecnej rozpoczęto prace remontowe. Na swoją Strefę Rodzica czekają już kolejne dziecięce oddziały polskich szpitali. Program jest prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA.