Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Bogaty program i profesjonaliści podczas Międzynarodowych Targów Medycznych WIHE Hospital

MedicalOnline.pl | 2015-09-25

WIHE Hospital – jedne z największych targów medycznych w Polsce, odbędą się już po raz trzeci w dn. 8-10 października br. Oprócz codziennych spotkań profesjonalistów ze świata biznesu, nauki i medycyny, organizatorzy zadbali również o bogaty program, którego mocnym punktem są znani prelegenci i osobistości takie jak Phillipe Gerson - wiceprezydent Francuskiego Towarzystwa Elektroradiologii (AFPPE), czy dr hab. n. med. Tomasz Łazowski, Kierownik I Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii WUM.

Targi to nie tylko okazja do spotkań, nauki, wymiany poglądów. To również miejsce, gdzie biznes spotyka się z nauką, a medycyna z nowoczesną technologią. W tym roku podczas Targów WIHE Hospital będzie miała miejsce premiera multisensorycznego urządzenia do zdalnego monitoringu pacjenta stworzona przez specjalistów firmy SiDLY. Telemedycyna i teleopieka to główne hasła, jakimi będą operowali uczestnicy wydarzenia. Cały, obszerny program tegorocznych targów został zaplanowany tak, aby połączyć tematy związane z aktualnymi problemami służby zdrowia z nowościami, jakie pojawiają się na rynku.

Kogo spotkamy na targach?

Goście honorowi to przedstawiciele stowarzyszeń i towarzystw, które objęły patronatem targi i udzielają im wsparcia merytorycznego: Polskiego Towarzystwa Elektrokardiologii, Izby Gospodarczej Medycyna Polska, I Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii WUM, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, czy Mazowieckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Pojawią się również znani prelegenci jak: prof. dr hab. n. med. Andrzej Kuebler, dr Joanna Heidtman, Guido Meßthaler i Urs Klipfel, czy Ryszard Olszanowski - Prezes Izby Gospodarczej Medycyna Polska. Wśród odwiedzających spotkają się nie tylko przedstawiciele 100 firm wystawiających się podczas Targów, ale także dyrektorzy i menedżerowie państwowych i prywatnych placówek medycznych. Zaproszeni goście to również lekarze specjaliści, pielęgniarki i położne oraz ratownicy medyczni, dla których przygotowano odpowiednie bloki tematyczne i konkursy.

Program w pigułce

Tegoroczny program targów kładzie nacisk na tematykę związaną z nowymi technologiami, e-Zdrowiem i telemedycyną. Konferencje takie jak: „Nowoczesne techniki w anestezjologii i intensywnej terapii”, czy V Ogólnopolskie warsztaty z okazji Światowego Dnia Radiologii, prowadzone m. in. przez Sonyia McFadden, wykładowczynię w Diagnostic Radiography School of Health Sciences University of Ulster oraz zdobywczynię nagrody Radiographer roku 2014 podczas kongresu ISSRT w Helsinkach, objęte są punktami edukacyjnymi. Uczestnicy konferencji i warsztatów w towarzystwie znakomitych prelegentów będą poruszać tematykę związaną z różnymi obszarami medycyny, ale również zarządzania i finansowania inwestycji w placówkach medycznych. Organizatorzy przygotowali zatem panel dotyczący racjonalizacji wydatków na inwestycje w podmiotach leczniczych, modernizacji standardów na oddziałach OIOM, funduszy unijnych dla ochrony zdrowia w latach 2014-2020, czy bieżących zagadnień dotyczących menedżerów i kadry zarządzającej (VI Forum menadżerów i kadry zarządzającej w ochronie zdrowia 2015). W tym roku zostały również zorganizowane warsztaty ultrasonograficzne w ramach programu Akademii Edukacyjnej WIHE. W drugiej części Akademii odbędą się również prelekcje na tematy związane z zarządzeniem zarówno niewielkimi NZOZami, jak i dużymi placówkami ochrony zdrowia.

Aby wziąć udział w III Międzynarodowych Targach Medycznych WIHE Hospital, należy zarejestrować się na stronie: 

http://wihehospital.pl/rejestracja-on-line/

Wszyscy, którzy dokonają rejestracji online otrzymają bezpłatnie katalog targowy.