Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Trendy, technologie, przyszłość!

Aktualności Medyczne | 2015-09-16

Targi REHABILITACJA to prezentacja najnowszych trendów, technologii oraz metod terapeutycznych. 218 firm w jednym miejscu to niepowtarzalna możliwość przeglądu i testowania najnowszego sprzętu dedykowanego profilaktyce i diagnostyce rehabilitacyjnej.

Cyber-oko i mechaniczny kręgosłup to już nie science-fiction!

To co jeszcze niedawno widzieliśmy na kinowych ekranach, zaczyna przenikać do codziennego życia. Najnowocześniejsze technologie pozwalają  niemalże uzupełniać organizm i znacząco podnieść jakość życia osób z niepełnosprawnością.  Mowa choćby o systemie C-Eye wykorzystującym do komunikacji alternatywnej technologię śledzenia wzroku użytkownika. To możliwość diagnozy, rehabilitacji neurologicznej oraz komunikacji z osobami w śpiączce i z osobami sparaliżowanymi. Nowością jest również technologia wbudowanego kręgosłupa zastosowana w wózku spacerowym Baffin Buggy dla dzieci z porażeniem mózgowym. „Kręgosłup” daje możliwość idealnego dopasowania sprzętu do potrzeb pacjenta.

Jak obniżyć koszty leczenia i rehabilitacji?

Efektywne leczenie i rehabilitacja to często wysokie koszty. Zarówno w przypadku chwilowej choroby jak i w przypadku trwałej niepełnosprawności często ponosimy kosztowne inwestycje, dla poprawy zdrowia i jakości życia, ale czy na pewno musimy je ponosić? Podczas targów odbędzie się szereg prezentacji. Kiedy składać ponownie wniosek o sanatorium, jak działa przeglądarka skierowań, co zrobić, żeby wyjechać razem z małżonkiem oraz  pełny zbiór informacji dotyczących zakresu bezpłatnych świadczeń medycznych oraz tego jakie dopłaty są zgodne z prawem – te tematy omówią pracownicy Łódzkiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Natomiast w stoisku Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymamy porady i możliwość konsultacji sposobów pozyskania finansowania lub dofinansowania zakupu sprzętu, dostosowania mieszkania lub przeprowadzenia większych inwestycji.

Pomóż sobie, pomóż innym

Nie zawsze potrzeba drogiego sprzętu czy nowoczesnych technologii aby działac profilaktycznie. Targom towarzyszą warsztaty i prezentacje budujące swiadomość i zachęcające do aktywności w dbaniu o zdorwie. Łódzka Fundacja Kocham Życie, podczas prezentacji „ Baba Joga kontra rak”, będzie uczyła kobiety technik samobadania piersi, które jest podstawą we wczesnym rozpoznaniu i skutecznej profilaktyce raka. Fundacja DKMS  przygotowała możliwość zarejestrowania się w bazie dawców szpiku kostnego dzięki możliwości oddania próbek w prosty bezinwazyjny sposób – poprzez pobranie wymazu z ust. Natomiast Fundacja Urszuli Jaworskiej w swoim stoisku, będzie promowała swoje programy dla osób chorych na stwardnienie rozsiane (SM). Fundacja prowadzi grupy wsparcia dla chorych na SM oraz projekt Opieka Skoordynowana SM.

Mocne fundamenty, czyli czas na ortopedię

Praca stojąca, czy siedząca? Zarówno jedna jak i druga pozycja, niezmiennie przez 8 godzin obciąża nasz kręgosłup, generuje wady postawy oraz problemy ortopedyczne. W dzisiejszym świecie są to już problemy cywilizacyjne, dotykające całych społeczeństw. Towarzysząca targom konferencja Orto-Shoes, przyciągnęła wielu specjalistów oraz wiodące firmy w dziedzinie ortopedii. Ultracienkie wkładki termo formowalne do obuwia, pielęgnacyjne, bezuciskowe skarpetki z alg morskich, urządzenie do komputerowego projektowania wkładek do butów w technologii CAD/CAM, obuwie do ortez z systemem otwieranej pięty czy leginnsy z bioaktywnymi kryształami stymulujące krążenie to jedynie część oferty ortopedycznej targów. W wybranych stoiskach zapewniono możliwość badania wad postawy, doboru wkładek czy obuwia. Na szczególną uwagę zasługuje obuwie korygujące dla dzieci, którego rolą po za korekcją jest również profilaktyka schorzeń stóp.

W zdrowym domu, zdrowy człowiek

W zdrowym ciele zdrowy duch! Często jednak zapominamy o naszym otoczeniu.

Przypominamy sobie o nim dopiero w przypadku choroby lub niepełnosprawności, tymczasem wiele rozwiązań ma zastosowanie profilaktyczne i ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Odpowiedni materac, pościel z materiałów antygrzybiczych czy siodełka pod prysznic ułatwiające higienę to rozwiązania, które pomogą nam zachować dobre zdrowie. Dla tych, którzy pragną dostosować otoczenie do potrzeb osoby niepełnosprawnej wystawcy prezentują kompleksowe rozwiązania ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Łóżka i materace przeciwodleżynowe, , wanny rehabilitacyjne, systemy głosowego sterowania domem czy pojazdy dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Zdecydowanie każdy znajdzie tutaj coś interesującego.