Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Grupa Synektik: nowe kontakty o wartości 9,1 mln zł

Aktualności Medyczne | 2015-08-18

Grupa Synektik – wiodący dostawca innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej – w oparciu o wygrane przetargi zrealizuje kontrakty na dostawę rezonansów magnetycznych dla Szpitala Powiatowego w Zambrowie Sp. z o.o. oraz Samodzielnego Publicznego ZOZ Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku. Umowy będą realizowane w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych oraz Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina na kwotę ponad 9,1 mln zł.

„Grupa Synektik po raz kolejny zrealizuje kontrakty dla istotnych placówek medycznych we wschodnich regionach kraju. Oznacza to, że dotychczasowymi realizacjami potwierdziliśmy iż spełniamy najwyższe wymagania dotyczące kompleksowych dostaw sprzętu. Jednocześnie dostrzegamy wyraźnie pozytywny trend w wydatkowaniu środków Ministerstwa Zdrowia na poprawę diagnostyki obrazowej w placówkach na terenie całego kraju. Fundusze są wykorzystywane bardziej efektywnie, a od wykonawców kontraktów oczekuje się profesjonalizmu i niezawodności” – mówi Cezary Kozanecki, prezes zarządu Synektik SA.

Grupa Synektik – dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku sprzętu medycznego – jest w stanie zrealizować zaawansowane zlecenia, o czym świadczy m.in. zwycięstwo w przetargu dla Kliniki Neurochirurgii Szpitala Bródnowskiego, opiewającym na kwotę niemal 21 mln złotych netto. Zamówienie realizowane dla Szpitala Bródnowskiego jest niezwykle złożone i zakłada nie tylko dostawę sprzętu medycznego, lecz także zaprojektowanie i wykonanie prac związanych z budową zintegrowanej sali operacyjnej. Jednocześnie doskonale wpisuje się w dotychczasową strategię spółki, gdyż dostarczanie placówkom medycznym aparatury diagnostycznej służącej do wczesnego wykrywania nowotworów – obok produkcji i sprzedaży radiofarmaceutyków – jest jednym z głównych filarów działalności Grupy Synektik.

„Spółka w najbliższych miesiącach i latach zamierza kontynuować strategię rozwoju i zaznaczać swój wkład w wprowadzaniu najnowszych technologii medycznych w Polsce przez udział w kolejnych przetargach oraz systematyczne zwiększanie skali działalności. Jesteśmy przekonani, że tendencja dotycząca rozbudowy zaplecza diagnostycznego polskich placówek medycznych będzie się utrzymywać, co naszym zdaniem realnie przełoży się na skrócenie okresu leczenia pacjentów ze względu na szybką diagnostykę oraz podniesienie jakości świadczonych usług medycznych” – mówi Cezary Kozanecki, prezes zarządu Synektik SA.