Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Znieczulenia porodowe w Dąbrowie

Aktualności Medyczne | 2015-08-10

Nowe otwarcie w porodówce na Powiślu. Prowadzenie tamtejszego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Powiatowego przejęło Centrum Zdrowia Tuchów. Dotyczy to także Oddziału Neonatologicznego oraz Poradni Ginekologiczno-Położniczej i Poradni Neonatologicznej.  Pierwszą decyzją, której wprowadzenie w życie odczuły pacjentki jest możliwość korzystania z bezpłatnych znieczuleń do porodów.

 - Uważam, że to wspaniała sprawa i dobrze, że mamy możliwość dokonania takiego wyboru. Ja, nie widząc, czy będę w stanie poradzić sobie z bólem, zdecydowałam się na znieczulenie i nie żałuję – mówi pani Magda z Gręboszowa, która w Dąbrowie urodziła córeczkę. - Będziemy zachęcać pacjentki do znieczuleń. Osobiście jestem ich zwolennikiem, w niektórych państwach korzysta z nich nawet 80% rodzących kobiet  - informuje zastępca ordynatora Oddziału Ginekologiczno – Położniczego w Dąbrowie, lekarz specjalista ginekolog Zbigniew Chmura.

Nie bez znaczenie jest także zaplecze techniczne. Aby zapewnić pacjentkom jeszcze większy komfort spółka rozpoczęła już prace remontowe na oddziale. Warto podkreślić, że w żadnym stopniu nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Na bazie sal chorych powstają pokoje mamy i dziecka, podobne do tych z Tuchowa. - Zaadoptowaliśmy już dwa pierwsze dwuosobowe pomieszczenia wyposażone we własną łazienkę. Ruszają prace przy kolejnych dwóch pokojach – relacjonuje dyrektor operacyjny Centrum Zdrowia Tuchów Marcin Tabiś.

Przy dąbrowskiej porodówce ma także powstać szkoła rodzenia. Forma zajęć będzie zależna od zainteresowania. Podczas zajęć zainteresowane panie mają zdobywać wiedzę o porodzie i uczyć się podstaw pielęgnacji noworodka. Doświadczeni specjaliści mają także podpowiadać, jak radzić sobie w trudnych i wymagających sytuacjach.

Podstawowym celem, który postawiła przed sobą spółka jest rewitalizacja porodówki.

Doświadczenia z Tuchowa, które zaowocowały przyznaniem certyfikatu Szpitala Przyjaznego Dziecku, będą teraz pomocne w Dąbrowie Tarnowskiej. - Chcemy wykorzystywać potencjał świetnego, dąbrowskiego zespołu specjalistów, którego skład pozostaje bez zmian. Zamierzamy się skupić na jakości świadczeń i pracy nad wprowadzeniem standardów,  które są naszym wyróżnikiem w Tuchowie. Będziemy stosować indywidualne podejście do każdej z pacjentek. Bardzo nam zależy na wysokim poziomie bezpieczeństwa medycznego. Jesteśmy przekonani, że już niebawem dąbrowska porodówka stawać jeszcze bardziej konkurencyjna nie tylko dla pacjentek z Małopolski, ale także województw podkarpackiego i świętokrzyskiego – podsumowuje prezes Olszówka.

 

Brak tagów