Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

physio-control | 2015-06-01
Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

W dniach 28-30 maja w JeleniejGórze odbyły się X Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. W zawodachwzięło udział około 20 ekip ratownictwa medycznego z całej Polski.

Przedzespołami postawiono szereg wielopunktowych zadań, które odbywały się i nocą i w dzień, miałycharakter zarówno praktyczny jak i teoretyczny. Drużynyratownicze  oceniane były w wielusytuacjach o różnym stopniu zagrożenia życia ofiar. Jednym z zadań była akcjaratownicza po pozorowanym napadzie rabunkowym na turystów, ćwiczono teżpostępowanie służb ratunkowych w sytuacji nocnego wypadku z udziałem osóbgłuchoniemych.

Celem izamysłem tegorocznych mistrzostw było podnoszenie umiejętności ratownikówmedycznych w codziennych akcjach, wymiana doświadczeń oraz pokazanie możliwościratowania życia przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu medycznego.

Nie zabrakło prezentacji urządzenia domechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS2 oraz defibrylatora/monitoraLIFEPAK15. Każda edycjazawodów zostaje wzbogacona o nowe poglądy oraz doświadczenia uczestników. Mistrzostwa są  okazją do pokazania sprawności i możliwości polskiegosystemu ratownictwa medycznego,a także krokiem ku podnoszeniu profesjonalizmu załóg. Bardzo cieszy nas fakt, iżwiększość uczestniczących drużyn pracowała na naszym sprzęcie. – mówiMieszko Skoczylas z Physio-Control.

PartneramiMistrzostw byli: Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego, PogotowieRatunkowe Wrocław,Pogotowie Ratunkowe Legnica oraz Pogotowie RatunkoweWałbrzych. 

Organizator wydarzenia:Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze.