Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowoczesne metody leczenia zębów

inf. własna | 2015-04-10
Nowoczesne metody leczenia zębów

Leczenie stomatologiczne pod mikroskopem dzięki swojej precyzji charakteryzuje się przede wszystkim wysoką skutecznością. Często bez użycia mikroskopu kanały są niewidoczne gołym okiem. Dlatego ta nowoczesna metoda to często jedyna szansa na uratowanie zęba przed ekstrakcją.

Endodoncja bezwzględnie niesie wiele korzyści dla pacjenta. Opiera się ona na usunięciu z komory i kanałów korzeniowych zęba chorej miazgi, mechanicznym poszerzeniu i odkażeniu kanałów oraz szczelnym ich wypełnieniu specjalistycznymi materiałami.

- Pod mikroskopem mogą być leczone także nietypowe przypadki, jak np. niestandardowa anatomia zęba, zakrzywione korzenie czy też dzięki tej precyzyjnej metodzie usuwa się złamane narzędzia pozostawione w kanale zęba - mówi Marzena Dominiak z Kliniki Stomatologicznej DUO-MED we Wrocławiu.

Dzięki pracy z mikroskopem można ponad 20-krotne powiększyć pola zabiegowe. Właśnie dlatego umożliwia to właściwe i profesjonalne przeprowadzenie zabiegu. Takie leczenie jest nie dość, że skuteczniejsze, to jeszcze trwalsze. 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem na pozór jest droższe od leczenia tradycyjnego, jednak zdecydowanie bardziej opłacane, niż usunięcie zęba i wstawienie implantu czy tez innego uzupełnienia protetycznego. Poza tym to również oszczędność czasu – większość przypadków udaje się wyleczyć podczas jednej wizyty.