Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Jak usprawnić rejestrację telefoniczną

www.serwiszoz.pl | 2015-04-20

Próbatelefonicznego zapisania się do lekarza często jest skazana na niepowodzenie. Jakw praktyce odbywa się telefoniczna rejestracja pacjentów i jak zwiększać jejdostępność?

 

W Przychodni Zdrowia KMW CentrumZdrowia w Szczecinie rejestracja do lekarzy różnych specjalności odbywa się wgodzinach od 8.00 do 18.00. Dodyspozycji pacjentów są dwa telefony, obsługiwane przez specjalnie do nichwydelegowaną osobę. Problemy z dodzwonieniem się mogą wystąpić, ale tylkosezonowo, czyli właśnie wtedy, gdy mamy do czynienia z niemal epidemią grypy.

Podobna sytuacja jest wNiepublicznym NZOS Śródmieście 1 w Radomiu. Telefon „grzeje się”, gdyzachorowalność sezonowa na grypę i tym podobne niedomagania znacząco sięnasilają. Wtedy nie sposób uniknąć konfliktów. Rzecz w tym, że rejestratorki wnormalnej sytuacji dają sobie radę z obsługą pacjentów stojących przedokienkiem i tych dzwoniących – rejestracja odbywa się równolegle. Problemy ipretensje zaczynają się, gdy kolejka w przychodni jest długa, a rejestratorkaodbiera telefon.  

W radomskim NZOS Śródmieście 1 odgodziny 12.00 zaczynają się zapisy do lekarzy na następny dzień. Rejestratorkizawsze, biorąc pod uwagę nagłe przypadki, zostawiają na rano następnego dniakilka numerków do poszczególnych lekarzy. Odsyłanie pacjentów z kwitkiem, jakzapewniają w placówce, jest zjawiskiem sporadycznym.

Rejestracja pacjentów, zwłaszczatelefoniczna, to jednak pięta achillesowa większości przychodni. Szczególnychrozmiarów nabiera w warunkach zwiększonej zachorowalności, ale także wrutynowych, codziennych okresach nie jest powodem do zadowolenia.

Więcej na ten temat znajdzieszw magazynie „Zarządzanie placówką medyczną”

Brak tagów
Kiedy pacjent ma prawo do wizyty domowej lekarza POZ
25.02.2011Dariusz Poznański, Ministerstwo Zdrowia, Departame&hellip
Gdzie przechowywać paszport techniczny urządzeń medycznych
24.01.2011Krzysztof Tuczapski/Prezes zarządu Zamojskiego Szp&hellip
Jak prowadzić dokumentację medyczną od 1 stycznia 2011 r.
01.04.2011Dariusz Poznański , Departament Organizacji Ochron&hellip
Ustawa o działalności leczniczej uchwalona przez Senat
06.04.2011Serwis Kadry Zarządzającej ZOZ
więcej