Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Konferencja Naukowo-Szkoleniowa w ramach XVIII Zjazdu Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych

ZARYS International Group | 2015-04-16

W dniach 16 - 19 kwietnia 2015 roku w Wiśle odbywa się Konferencja Naukowo-Szkoleniowa w ramach XVIII Zjazdu Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych (PSPE). Tematyka wydarzenia będzie poświęcona wszelkim aspektom prewencji zakażeń szpitalnych.

W ramach tegorocznej Konferencji poruszone będą kwestie profilaktyki zakażeń krwiopochodnych, kontroli zakażeń związanych z opieką zdrowotną, profesjonalnej higieny rąk oraz chorób zakaźnych i zakażeń.

Corocznie w polskich i europejskich szpitalach dochodzi do 4,1 mln nowych przypadków zakażeń związanych z opieką zdrowotną. Przedłuża to czas hospitalizacji o dodatkowe 16 mln dni. Bezpośrednio zwiększa ilość zgonów o 37 tysięcy oraz dodatkowo przyczynia się do 110 tysięcy kolejnych zgonów każdego roku. Właśnie dlatego ZARYS International Group uruchomił projekt „Dbamy o higienę” oraz poświęcony temu portal www.dbamyohigiene.pl. Zamierza rozmawiać na temat zakażeń z pielęgniarkami epidemiologicznymi z całej Polski, aby jeszcze precyzyjniej poznać ich oczekiwania oraz problemy związane zbieżącą higieną pacjentów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ZARYS wprowadził na rynek nowatorski system opakowań rękawic diagnostycznych SafeDon. Umożliwia on pojedyncze wyjmowanie rękawic z opakowania za mankiet. System Cuff FIRST to wiele korzyści stosowania i przewaga w porównaniu do tradycyjnych opakowań.

„Tematy związane z higieną pacjenta i prewencji zakażeńw szpitalach są obecnie jednymi z kluczowych wyzwań współczesnej służby zdrowia.Zakażenia szpitalne stają się coraz większym problemem w środowisku opieki zdrowotnej. Koszty ich następstw w Europie szacowane są na ponad 7 mld euro!Jednym z kluczowych sposobów ich zmniejszania jest wyeliminowanie źródełzakażeń i o tym będziemy dyskutować na konferencji.” – mówi Dariusz Socha,prezes zarządu ZARYS International Group.

ZARYS International Group, wiodący na rynku wytwórca oraz dostawca podstawowego i specjalistycznego sprzętu medycznego dla większości placówek medycznych w Polsce, a także w Europie Środkowo-Wschodniej, jest głównym sponsorem Konferencji Naukowo-Szkoleniowej w ramach XVIII Zjazdu Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych.

Więcej informacjina temat wydarzenia:

http://www.pspe.pl/index.php?H=32

http://www.dbamyohigiene.pl

http://www.safedon.pl

Brak tagów