Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowy monitor medyczny NEC MD212G3 - obraz w skali szarości

Aktualności Medyczne | 2015-04-16

NEC Display Solutions wprowadził do oferty model MD212G3 - monitor medyczny wyświetlający obraz w skali szarości, przeznaczony do dokładnego obrazowania diagnostycznego w radiografii, tomografii komputerowej, rezonansie magnetycznym oraz innych formach obrazowania medycznego.

Ten 3-megapikselowy, 21.3-calowy monitor klasy medycznej łączy obraz w 10-bitowej skali szarości ze specjalną powłoką antyrefleksyjną, co zapewnia szczegółowy obraz podczas diagnozy. Ponadto wbudowany czujnik kalibracyjny nieustannie kontroluje i dostosowuje jasność monitora w celu zapewnienia niezmiennego obrazu przez cały czas użytkowania monitora.

“Monitory medyczne wyświetlające obraz w skali szarości nadal są istotnym elementem wyposażenia służącego do diagnozy, a rozdzielczość 3Mpix i wyraźny obraz dają gwarancję, że problemy medyczne będą właściwie rozpoznawane już we wczesnym stadium.” – powiedział Erik Elbert, Product Engineer for Medical Display Solutions w NEC Display Solutions Europe – „Monitory diagnostyczne odgrywają istotną rolę w ocenie chorób i urazów. Wymaga to najlepszego z możliwych obrazu w celu rozpoznania najmniejszych symptomów i dobrania odpowiedniej kuracji.”

Monitor MD212G3 o rozdzielczości 3Mpix został zaprojektowany pod kątem wysokich wymagań specjalistów od obrazowania medycznego i oferuje fabryczną kalibrację skali szarości w standardzie DICOM. Ponadto w dowolnej chwili można przeprowadzić test zgodności ze standardem DICOM, a dołączone oprogramowanie GammaCompMD QA ułatwia kalibrację, konserwację, zapewniając wysoką wydajność przez cały okres użytkowania monitora.

Szeroki wybór złączy – w tym DisplayPort i DVI-Di ergonomiczna stopka z czterokierunkową regulacją gwarantują radiologom odczytywanie obrazów medycznych w komfortowy sposób.

Od strony technicznej monitor MD212G3 oferuje kontrast 1400:1, rozdzielczość natywną 2048x1536 i skalibrowaną jasność 400 cd/m2. Wykorzystanie podświetlenia LED oznacza, że monitor zużywa mniej energii, jest wydajniejszy i nie zawiera rtęci.

Dostępność

Monitor NEC MD212G3 jest już dostępny na polskim rynku. W celu zapewnienia wydajności opisanej w specyfikacji monitor NEC MD212G3 musi być używany wyłącznie w połączeniu z kontrolerami i sterownikami zatwierdzonymi przez NEC.

Dołącz do nas na Twitterze (@NEC_Display_EU), aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami NEC Display Solutions w Europie.

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.

MD215MG_HO_E 007