Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

2,5 miliona klocków ofiaruje dzieciom w szpitalach Fundacja „Dr Clown”

Aktualności Medyczne | 2015-04-09

W ramach akcji charytatywnej na dziecięce oddziały szpitalne w Polsce trafi 2,5 miliona klocków LEGO® i LEGO® DUPLO®. Na terenie Małopolski uroczyste przekazanie zabawek z udziałem gości honorowych odbędzie się w dwóch szpitalach:

  • 9 kwietnia 2015 r., godz. 10:30 – Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, ul. Strzelecka 2 (sala konferencyjna),
  • 14 kwietnia 2015 r., godz. 11:00 - Uniwersytecki Szpital Dziecięcy, ul. Wielicka 265 (jadalnia na II piętrze w budynku rehabilitacji).

Ten prezent to wynik inicjatywy twórców programu Dr. Klaun - Chance 4 Children z Czech i ich współpracy z Fundacją „Dr Clown” z Polski. Jego realizacja jest możliwa dzięki pomocy i życzliwości LEGO Production Company Ltd., LEGO Foundation i DHL Freight.

Między marcem i kwietniem 2015 r. ponad 300 szpitali oraz 25 placówek szpitalnych zostanie wyposażonych w klocki LEGO® i LEGO® DUPLO®. W Krakowie zabawki trafią do trzech szpitali z oddziałami dziecięcymi. Kolorowe pudła z zestawami 2 000 klocków na ręce dyrektorów placówek medycznych przekażą wolontariusze Fundacji „Dr Clown”.

- Bardzo cieszymy się ze współpracy z Fundacją „Dr Clown”, dzięki której na twarzach setek małych pacjentów pojawią się uśmiechy. Wierzymy, że zabawa kolorowymi i różnorodnymi klockami przyniesie dzieciom radość, a lepszy nastrój wspomoże ich terapię i uczyni pobyt w szpitalu mniej uciążliwym - mówi Maria Palus odpowiedzialna za współpracę z LEGO Charity z ramienia LEGO Polska.

90 palet z 2,5 milionami klocków LEGO® i LEGO® DUPLO® dociera do szpitali i placówek specjalnych dzięki pomocy firmy DHL Freight. Pierwsze paczki trafiły do Zabrza, potem m.in. Warszawy, Sieradza, Opola, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Gdańska. Wielki finał akcji odbędzie się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie 6 czerwca br. podczas Dnia Czerwonego Noska.