Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Stomatologia estetyczna – czy warto?

inf. własna | 2015-09-24
Stomatologia estetyczna – czy warto?

Wygląd zewnętrzny to niezwykle istotna sprawa w dzisiejszych czasach. Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym zwracamy na niego ogromną uwagę. Chcemy wyglądać ładnie, chcemy otaczać się pięknymi przedmiotami, ale również oceniamy innych na podstawie wyglądu. Patrzymy na styl ubierania, na buty, na schludność, na makijaż i wreszcie na zęby. Dlatego też dziedzina stomatologii jaką jest stomatologia estetyczna staje się tak bardzo istotna.

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym właściwie jest. Jeśli wydaje się Wam, że ta dziedzina stomatologii ogranicza się do rekonstruowania braków zębów – jesteście w błędzie. Stomatologia estetyczna to również wybielanie, zmiana kształtu zębów oraz uzyskanie tej swoistej harmonii między zębami a dziąsłami, bo one również wpływają na nasz piękny uśmiech lub jego brak. Zabieg ten zwany jest  rekonstrukcją brodawek dziąsłowych.

Kształt zęba zmienić można za pomocą licówek, które korygują je bez potrzeby szlifowania. Wymarzony kolor uzyskamy poprzez wybielanie. 

Warto również nadmienić, że wszelkie zmiany zachodzące w obrębie uzębienia mają także wpływ na wygląd naszej twarzy, pogłębiające się bruzdy, powstające zmarszczki. A więc stomatologia estetyczna wpływa na wygląd całej naszej twarzy, a nie tylko samych zębów.

Zabiegi stomatologii estetycznej wpływają nie tylko na poprawę wyglądu zewnętrznego, ale również na nasze dobrze samopoczucie. Jeśli dobrze wyglądamy, to pewnie czujemy się. A zadbać możemy również o zęby zdrowe – w ramach profilaktyki. Zgodnie w powiedzeniem lepiej zapobiegać niż leczyć. Wszystkich zabiegów możecie dokonać we Wrocławiu w Klinice Stomatologicznej DUO-MED. Tam kompleksowo zadbają o wyjątkowy uśmiech na lata.