Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Medyczne innowacje NEC Display Solutions na targach ECR 2015

Aktualności Medyczne | 2015-03-05

Kraków, 4 marca 2015 – Na European Congress of Radiology (ECR) 2015, który odbędzie się w Wiedniu w dniach 5-8 marca 2015, NEC Display Solutions zaprezentuje nową gamę medycznych rozwiązań do wyświetlania obrazu, stworzoną specjalnie w celu sprostania wysokim wymaganiom profesjonalistów ze służby zdrowia.

NEC zaprezentuje w hali Expo A, na stoisku 105 nową linię multimodalnych monitorów o wysokiej rozdzielczości do diagnostyki, oferujących obraz wysokiej jakości. Ponadto producent przedstawi swoją wizję medycznej sali konferencyjnej przyszłości z wykorzystaniem monitorów NEC Ultra HD. Instalacja  pokaże, jak medyczni profesjonaliści mogą współpracować przy pomocy monitorów z klonowaniem pikseli 1:1 w celu wyeliminowania czarnej ramki wokół obrazu i zapewnienia doskonałej przejrzystości obrazu.

“W tym roku nasza obecność na ECR będzie jeszcze bardziej widoczna. Przyszłość monitorów w medycynie jest kluczowa, ponieważ w życie wchodzą nowe standardy, a medyczni profesjonaliści poszukują nowych sposobów współpracy i wykorzystania technologii do zaspokojenia zmieniających się potrzeb pacjentów.” – powiedział Erik Elbert, Product Engineer for Medical Display Solutions w NEC Display Solutions Europe. – „Duże ekrany i monitory o wysokiej rozdzielczości zapewniają kontrolę, wydajność i dokładność wymaganą przez medycznych profesjonalistów w celu ciągłego podnoszenia poziomu opieki zdrowotnej. Technologia, którą pokażemy na ECR 2015 odzwierciedla zaangażowanie NEC w dążeniu do sprostania temu wyzwaniu.”

Monitory NEC wykorzystują oprogramowanie NEC GammaCompMD Quality Assurance i spełniają nowe standardy oceny jakości wyświetlanego obrazu i regularnego archiwizowania dokumentacji, a także mogą pomóc placówkom zdrowia w uzyskaniu zgodności z różnymi międzynarodowymi przepisami QA. Przykładem mogą być testy odbiorcze i akceptacyjne dla monitorów medycznych (DIN 6868-157), które od maja 2015 staną się obowiązkowe w Niemczech.

Na ECR 2015 będzie można zobaczyć następujące produkty NEC:

  • MD302C6 – 30-calowy kolorowy monitor diagnostyczny o wysokiej jasności z czujnikiem z przodu obudowy
  • MD322C8 – 31.5-calowy kolorowy monitor diagnostyczny o maksymalnej rozdzielczości 8MP
  • MD212G3 – 21.3-calowy monochromatyczny monitor diagnostyczny 3MP z podświetleniem LED
  • MD210C3 – 21.3-calowy kolorowy monitor diagnostyczny 3MP o wysokiej jasności, jako alternatywa dla MD211C3
  • MultiSync X981UHD – 98-calowy monitor 8MP z zaawansowaną technologią IPS, wsparciem standardu DICOM i najlepszymi obecnie na rynku kątami widzenia
  • MD462OR – 46-calowy monitor DICOM z możliwością higienicznego czyszczenia, stworzony specjalnie pod kątem wykorzystania w salach operacyjnych. Funkcja sterowania za pomocą gestów umożliwia bezdotykową interakcję z oprogramowaniem PACS, w ten sposób jeszcze bardziej redukując ryzyko zakażenia bakteryjnego.

NEC_ECR 2015_ecr logo m

Tagi: NEC