Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Leczenie ortodontyczne także dla dorosłych

własne | 2015-02-12
Leczenie ortodontyczne także dla dorosłych


Osoby dorosłe stanowią coraz szerszą grupę pacjentów w gabinetach, specjalizujących się w ortodoncji. Świadomość konieczności korygowania zgryzu wzrasta. I słusznie. 

 U dorosłych leczenie ortodontyczne daje równie dobre rezultaty, jak u dzieci. Czasami trwa odrobinę dłużej, jednak na efekty warto czekać i to nie tylko ze względów estetycznych. Po 24 roku życia następuje zakończenie aktywnego wzrostu kości, a co za tym idzie -  tkanka kostna staje się twardsza, podatna na zmiany. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość przy leczeniu.

Leczenie ortodontyczne stosowane jest w przypadku nieprawidłowego zgryzu. Potocznie zjawisko to nazywane jest to krzywymi zębami. Rozróżniamy kilkanaście rodzajów wad zgryzu. Również czynniki, które je powodują są zróżnicowane, począwszy od złych nawyków aż po uwarunkowania genetyczne. 

- Jednym z podstawowych elementów wizyty jest pobranie wycisków szczęki i żuchwy. Na ich podstawie zostaną wykonane modele gipsowe, które odzwierciedlą sytuację w jamie ustnej pacjenta i umożliwią zaplanowanie  leczenia – mówi Marzena Dominiak z Kliniki Duo Med Wrocław.

Nieleczone wady zgryzu mogą powodować choroby przyzębia, takie jak paradontoza. 
Ubytki w jamie ustnej mogą także spowodować wadę zgryzu, gdyż w takiej sytuacji zęby przemieszczają się i zaburzają płaszczyznę zgryzu.

Nowoczesne aparaty ortodontyczne naprawdę potrafią zdziałać cuda. Nie dość, że po leczeniu ortodontycznym zęby będą zdrowsze, to jeszcze samopoczucie poprawi się, a uśmiech będzie gościł na Waszej twarzy.