Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

ZARYS nadal stawia na intensywny rozwój

MedicalOnline.pl | 2015-02-05

ZARYS International Group odnotował w 2014 kilkunastoprocentowy wzrost przychodów, a także znaczącą poprawę rentowności. W rok 2015 wkracza ze zmienioną nazwą oraz kontynuacją intensywnej ekspansji na rynkach zagranicznych i umacnianiu pozycji lidera jednorazowych produktów medycznych w Polsce.

Przez 25 lat spółka funkcjonowała na rynku jako Górnośląska Centrala Zaopatrzenia Medycznego ZARYS. Od 26 stycznia 2015 zmienia się nazwa na ZARYS International Group, co jest efektem realizacji ambitnych planów rozwoju na rynkach międzynarodowych. Z lokalnego lidera firma staje się coraz bardziej rozpoznawalną marką międzynarodową. Rok 2014 był okresem intensywnego rozwoju eksportu. Firma uczestniczyła między innymi w targach Arab Health w Dubaju, Medica w Dusseldorfie i Zdrawochranienie w Moskwie, pozyskując nowych klientów. Towary sygnowane marką ZARYS trafiają już na trzy kontynenty, znajdując uznanie w ponad 30 krajach, w tym tak egzotycznych jak Arabia Saudyjska czy Iran.

„2014 to kolejny rok intensywnego rozwoju firmy. Wprowadziliśmy na rynek wiele nowych, innowacyjnych produktów. Zwiększyliśmy zatrudnienie do ponad 140 osób. Jako znana marka w Polsce i regionie, o ugruntowanej pozycji, postanowiliśmy dodatkowo postawić na nowe, perspektywiczne rynki zagraniczne, nie tylko europejskie. Będziemy kontynuować tę tendencję także w 2015 roku. Oczywiście, nadal mocno skupiamy się także na polskim rynku, tak aby spełniać oczekiwania naszych klientów i móc z wyprzedzeniem oferować im produkty najwyższej jakości – podsumowuje Dariusz Socha, prezes zarządu ZARYS International Group.

Firma nie zapomina oczywiście o rodzimym rynku. Nadal stanowi on znaczny procent jej obrotu, dlatego też w 2014 spółka umacniała swoją pozycję lidera w dziedzinie sprzętu jednorazowego, a także silnie promowała innowacyjne rozwiązania, takie jak system SafeDon czy projekt Dbamy o higienę. ZARYS bardzo mocno angażuje się w edukację personelu medycznego z zakresu kontroli zakażeń i zmniejszania ryzyka ich występowania w placówkach medycznych. Tym bardziej, że zakażenia szpitalne są współcześnie coraz większym wyzwaniem stawianym przed służbą zdrowia. Statystycznie w Europie rocznie dochodzi do 5 milionów przypadków wystąpienia takich zakażeń, co przyczynia się do 25 milionów dni dodatkowej hospitalizacji oraz powoduje wzrost kosztów szpitalnych o 13-24 bilionów euro. Dowodem na dynamiczny rozwój jest wyróżnienie „Gazele Biznesu” jakie zostało przyznane firmie ZARYS.

Plany ZARYS International Group na 2015 rok to dalszy rozwój ekspansji globalnej, umacnianie pozycji na rynku krajowym, a także zaangażowanie w kolejne projekty produkcyjne.

ZARYS

ZARYS International Group jest wiodącym na rynku wytwórcą oraz dostawcą podstawowego i specjalistycznego sprzętu medycznego dla większości placówek medycznych w Polsce, a także w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma oferuje sprzęt medyczny niemal ze wszystkich dziedzin medycyny, przede wszystkim sygnowany własną marką, a także znanych producentów polskich i zagranicznych.

Oferta ZARYS jest najbardziej kompleksowa na rynku – firma może wyposażyć statystyczny szpital w ponad 90% podstawowego sprzętu medycznego, jaki jest niezbędny dla takiej placówki.

ZARYS został założony w 1989 roku, jego centrala mieści się w Zabrzu. Nad rozwojem oferty oraz zapewnieniem codziennych, terminowych dostaw do odbiorców dba profesjonalny zespół składający się z ponad 140 pracowników. Grupa regionalnych konsultantów służy utrzymaniu bezpośredniego kontaktu z klientami, co pozwala na szybką analizę ich potrzeb i elastyczne dostosowanie się do nich.

ZARYS posiada najnowocześniejsze w Polsce centrum logistyczno-magazynowe, stabilne zaplecze finansowe i sieć sprawdzonych partnerów handlowych, dzięki czemu może szybko i kompleksowo zabezpieczać potrzeby swoich klientów. Firma spełnia najwyższe międzynarodowe standardy, co potwierdzają między innymi przyznane jej certyfikaty ISO zarządzania jakością w zakresie produkcji i dystrybucji wyrobów medycznych.

Misją ZARYS od początku istnienia jest wytyczanie najlepszych standardów na rynku produktów medycznych oraz wytwarzanie i dostarczanie klientom sprzętu najwyższej jakości w przystępnej cenie. Niezwykle ważne jest też zapewnienie bezpieczeństwa dostaw i stałe rozbudowywanie kompleksowej oferty handlowej dla placówek ochrony zdrowia, w tym przede wszystkim produktów sygnowanych własną marką.

Tagi: Zarys