Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Leczenie chirurgiczne jamy ustnej

własne | 2015-01-29
Leczenie chirurgiczne jamy ustnej

Chirurgia stomatologiczna wyłoniła się w drugiej połowie XIX wieku. Wcześniej usuwanie zębów było wtedy jedynym powszechnym zabiegiem w wielu miastach Europy. Rzadziej stosowało się wypełnienia, a jeszcze rzadziej uzupełnienia. Dziś na szczęście wszystko się zmieniło…

Ta dziedzina stomatologii zajmuje się, jak powszechnie wiadomo, leczeniem operacyjnym jamy ustnej oraz okolic do niej przyległych. Wykorzystywana jest na wielu płaszczyznach w leczeniu stomatologicznym pacjentów.Chirurgia endodontyczna zajmuje się odbudową ubytków środkowo kostnych i/lub brzeżnych zębodołowego. Jest to konwencjonalne leczenie pod mikroskopem. W niektórych przypadkach, by móc uratować ząb pacjenta. Chirurgia przyzębia natomiast dzięki nowoczesnym technikom i materiałom regeneracyjnym, leczy przyzębie, wspierana leczeniem ortodontycznym i implantologicznym.

Leczenie chirurgiczne wykorzystywane jest także w przypadku leczenia ortodontycznego. Podejmuje się je także w leczeniu przedprotetycznym.  Ma za wtedy za zadanie przygotowanie podłoża protetycznego pod wykonanie uzupełnień protetycznych, takich jak chociażby usuwanie wyrośli kostnych i przerostów śluzówkowych czy też poszerzenie strefy dziąsła czy przecinanie wędzidełek.

W Klinice Stomatologicznej Duo-Med we Wrocławiu w zakresie chirurgii stomatologicznej wykonywane są m.in. takie zabiegi jak: przeszczepy kostne, regeneracja kostna, przeszczepy śluzówkowe z zastosowaniem najnowszych biomateriałów i techniki ultradźwiękowej Sonic-Weld, przeszczepy auto i allogenne dostosowane w 3D.