Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Spikon oraz Voice Telecom wdrożył technologię VoIP w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku

MedicalOnline.pl | 2015-01-26
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne (UCK) w Gdańsku przy współpracy z Voice Telecom oraz Operatorem VoIP - Spikon zdecydowało się na wprowadzenie pełnego zakresu technologii VoIP w swojej placówce, w celu optymalizacji obsługi telefonicznej pacjentów.

Jest to jeden z bardziej znaczących projektów wdrożonych przez nas na pomorzu, którego efekty są już zauważalne w tak krótkim czasie po rozpoczęciu działania. 

Zastosowana technologia VoIP (ang. Voice over Internet Protocol) to rozwiązanie polegające na przetworzeniu mowy na reprezentację cyfrową. Głos poddany zostaje odpowiedniej kompresji oraz kodowaniu, a następnie zostaje podzielony na pakiety. Strumień takich pakietów przesyłany jest następnie za pomocą sieci, gdzie w węźle odbiorczym cały proces zostaje odtworzony w odwrotnym kierunku, co przekłada się na naturalny sygnał głosu. Aby zapewnić wysoką jakość i idealną krystaliczną barwę głosu rozmówcy stosowane są różnorodne zaawansowane technologie.

W dzisiejszych czasach ciężko jest wyobrazić sobie profesjonalne Call Center bazujące na innej technologii, jednakże dopiero niewielka ilość jednostek publicznych korzysta z tych rozwiązań. 

Karolina Gronalewska, Kierownik Działu Logistyki Medycznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, już po kilku tygodniach działania systemu zauważa pozytywne aspekty przejścia na operatora VOIP z tradycyjnej telefonii. Jak sama zauważa, szpital zwiększył swoją wydajność pod względem obsługi interesantów. Ponadto pacjenci są w stanie szybciej dodzwonić się do placówki, co przekłada się na wzrost współczynnika odbieranych połączeń.

W ciągu miesiąca od uruchomienia telefonii VoIP w szpitalu, placówka zdążyła otrzymać szereg informacji zwrotnych od zadowolonych pacjentów. 

Jak wskazują sami dzwoniący, nie ma trudności w uzyskaniu połączenia, linie nie są przeciążone tak jak wcześniej, a obsługa odbywa się o wiele sprawniej. Za opiniami stoją również liczby - współczynnik odbieranych połączeń wzrósł ponad 8-krotnie od uruchomienia systemu VoIP, wpłynęło to również na krótsze kolejki oraz czas oczekiwania na wizytę. 

"Niewystarczająca wydajność tradycyjnego systemu powodowała, iż samo odwołanie wizyty stanowiło problem, a tym samym blokowało miejsce, z którego mógł skorzystać inny pacjent. Obecnie problem ten został rozwiązany dzięki zastosowaniu rozwiązań operatora Spikon” - mówi Karolina Gronalewska z UCK.

Jak wskazuje Damian Bokkus, prezes firmy Spikon, z wielką satysfakcją przyjęty został fakt pomyślnej realizacji tak dużego przedsięwzięcia, jakim było wdrożenie systemu VoIP w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, a tym samym zwiększenie innowacyjności placówki. "Jednocześnie liczymy na współpracę z kolejnymi jednostkami służby zdrowia oraz administracji publicznej” - podkreśla.
Tagi: zarządzanie