Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Wielki dźwig zamontował dach nad nowym patio

Aktualności Medyczne | 2014-12-02

Przy pomocy wielkiego dźwigu zamontowany został 01.12.2014 dach nad nowym patio w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznym Usług Medycznych przy Al. Solidarności w Poznaniu. W patio już niedługo powstanie nowoczesna poczekalnia dla pacjentów, ogród zimowy i kawiarnia.

Kupiono już pierwsze sadzonki krzewów i kwiatów, które mają sprawić, że patio stanie się prawdziwym ogrodem zimowym.  Pacjenci oczekujący na zabiegi będą mogli poczekać tam na umówione zabiegi. W patio zainstalowana zostanie tablica, która będzie informowała pacjentów o  kolejności wizyt. To nie koniec nowości w POSUM. Jeszcze w grudniu zostanie otwarte tu nowe centrum diabetologii a w styczniu nowoczesne laboratorium i punkt pobrań krwi.

Remont w POSUM trwa od początku lutego. Do tej pory udało się wyremontować większość pomieszczeń przeznaczonych na gabinety, poczekalnie i sanitariaty. Całkowicie wymienione zostały instalacje: CO, wodna oraz elektryczna. Na dachu budynku instalowany jest podwójny system solarny: podgrzewający ciepłą wodę oraz ogniwa fotowoltaiczne dające energie elektryczną . Dla celów oszczędności energii pod nowym parkingiem wykonywane jest 61 stu metrowej głębokości otworów dla zamontowania wymienników geotermalnych wspomagających energetycznie wentylacje.  Dzięki temu Za zużycie energii będziemy płacić o połowę mniej – mówi p.o. Dyrektor POSUM, Piotr Nycz.

Największy remont w historii

Budynek POSUM powstał w latach osiemdziesiątych, a oddano go do użytku w roku 1991. Nigdy nie przechodził poważnych remontów.

 Dla nas jest jednak najważniejsze, że mimo trwającej modernizacji, pacjenci mieli niezakłócony dostęp do badań diagnostycznych i do specjalistów. W tym roku poszerzyliśmy nawet zakres działalności o Pomoc nocną i świąteczną, którą świadczymy dla 100 tys. mieszkańców oraz o Poradnię Geriatryczną - mówi dyrektor Nycz.

Podczas remontu w Zakładzie Fizjoterapii kotary zastąpione zostały ściankami, gwarantującymi chorym pełną intymność. Zarówno w Zakładzie Fizjoterapii jak i w Zakładzie Radiologii stanęły nowe urządzenia o wartości 1,5 mln zł., między innymi cyfrowy aparat RTG oraz 3 ultrasonografy. Modernizacja POSUM obejmuje także wymianę wentylacji i remont wszystkich klatek schodowych. Pacjenci z cukrzycą będą mieli osobną rejestrację do swojej poradni.

Dofinansowania z funduszu

Ekipy budowlano- remontowe mają wyprowadzić się z POSUM w pierwszym kwartale przyszłego roku. Cała inwestycja kosztować będzie 20 mln zł.  Pieniądze pochodzą z czterech źródeł:

  1. Z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej;
  2. Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej;
  3. Z Urzędu Miasta Poznania;
  4. Ze środków własnych POSUM.

Rocznie POSUM wykonuje 300 tys. badań diagnostycznych i porad medycznych. W tym roku, niezależnie od prac remontowo-budowlanych, kontrakt z NFZ  jest w pełni realizowany.


za: http://www.aktualnoscimedyczne.pl/wielki-dzwig-zamontowal-dach-nad-nowym-patio/