Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Fala uderzeniowa przy kontuzjach sportowych.

BardoMed Sp. z o.o. | 2014-11-24
Fala uderzeniowa przy kontuzjach sportowych.

Aparat Rosetta ESWT

Fala uderzeniowa przy kontuzjach sportowych.

Terapia falą uderzeniową aparatem Rosetta ESWT

Chyba każdy wiele razy w swoim życiu słyszał słowa „Sport to zdrowie!”. Oczywiście jest to prawda, jednak tak jak i w innych dziedzinach, tak i w sporcie można „przedobrzyć” i skończyć z nieprzyjemną kontuzją. Jak sobie z nią poradzić?

Przyczyn powstawania kontuzji jest wiele. Najczęściej powstają na skutek złej rozgrzewki lub jej braku, zbyt wysokiej intensywności ćwiczeń (niedopasowane do naszych możliwości), bądź źle dobranego sprzętu sportowego.
Przy typowych zakwasach nie trzeba zgłaszać się do lekarza. Jednak są przypadki, gdy wizyta u niego jest niezbędna. Jeśli obserwujesz ból przy poruszaniu, który nasila się przy wysiłku, masz ograniczoną ruchomość, obrzęk bądź ból ciała w momencie jego dotyku - warto udać się do specjalisty. Zajmie się on odciążeniem mięśni, schładzaniem ich lub w przypadku ostrych zwyrodnień przepisze antybiotyki. A co w przypadku, gdy jesteśmy zainteresowani nieinwazyjnymi metodami leczenia?

Na szczęście istnieje sposób na pozbycie się problemów bez ingerencji środków farmakologicznych i jest nią leczenie urządzeniem Rosetta ESWT, które swoje działanie opiera na fali uderzeniowej.
Zabieg polega na przekazywaniu energii w bolące miejsce. Następnie fale są transmitowane do obszaru bólowego i skupiają się we wtórnym ognisku. Skutkuje to wzrostem ciśnienia w tkankach oraz redukcją ich napięcia. 

Można tym sposobem leczyć nawet przewlekłe zwyrodnienia jak np. łokieć tenisisty, kolano biegacza, czy też stany zapalne nadgarstków. Ulga przynoszona jest już po pierwszym zabiegu, a po ich serii pacjenci zauważają diametralną różnicę. Ponadto stosowanie leczenia falami uderzeniowymi często zapobiega późniejszym interwencjom chirurgicznym. Metoda jest wysoce bezpieczna i skuteczna.

Oczywiście najważniejszym jest, aby przestrzegać kilku podstawowych zasad, w celu uniemożliwienia wystąpienia kontuzji. Należą do nich m.in.: nie obciążanie ciała, poprawna technika, rozciąganie zarówno przed jak i po ćwiczeniach oraz stopniowe zwiększanie dawki ćwiczeń. Jednak, gdy kontuzja już się pojawiła warto samemu sprawdzić działanie aparatu Rosetta ESWT i na własnej skórze poczuć jaką ulgę potrafi przynieść w bólu.

Aparat do terapii falą uderzeniową Rosetta ESWT jest wysoce skuteczny – jego efekty odczuwa się już po pierwszym zabiegu. Ryzyko efektów ubocznych jest bardzo małe, a metoda jest bezpieczna. 
Fizjoterapeutów na pewno ucieszy fakt, że urządzenie jest proste w obsłudze dzięki intuicyjnemu panelowi, a ponad to istnieje możliwość ustawienia odpowiednich parametrów terapii do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.  Dzięki wygodnej walizce do transportu aparatu istnieje możliwość wykonywania zabiegów nie tylko w gabinecie, ale także w domu leczonego.

Firma BardoMed jest dystrybutorem na Polskę urządzenia Rosetta ESWT. Dodatkowe informacje i oferta handlowa:

T: (12) 444 12 97 lub E-MAIL: biuro@bardomed.pl