Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szczęśliwa siódemka dla Szczecina

MedicalOnline.pl | 2014-09-04
W szpitalu im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczecinie wystartuje VII edycja programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.

Aranżacja wnętrz i remont pomieszczeń, wszystko to by dzieci i ich rodzice mogli spędzać więcej czasu razem. Szczecińska placówka jest już siódmą, w której powstanie „Strefa Rodzica”. Celem ogólnokrajowego programu społecznego jest stworzenie w szpitalach miejsc przyjaznych młodym pacjentom i ich opiekunom oraz propagowanie idei obecności rodzica podczas leczenia dziecka. Program jest w całości realizowany i finansowany przez Budimex SA. Otwarcie „Strefy Rodzica” zaplanowano na wrzesień.

Zapewnienie chorym dzieciom przebywającym w szpitalu jak najdłuższego kontaktu z rodzicami to cel  ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, organizowanego przez firmę Budimex SA. Jest on realizowany przez tworzenie specjalnych miejsc w szpitalach - przyjaznych rodzicom i ich dzieciom. Przekłada się to na lepsze samopoczucie młodych pacjentów i ułatwia im szybszy powrót do zdrowia. W Strefie Rodzica opiekunowie maluchów mogą przygotować posiłek, umyć się, odprężyć, a w razie konieczności spędzić noc. Dzięki programowi z dotychczas oddanych Stref może korzystać rocznie ponad 12 tys. młodych pacjentów i ich rodziców. 

VII edycja programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” odbędzie się w szczecińskim Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym (SPWSZ) im. Marii Skłodowskiej – Curie, przy ul. Arkońskiej. Prace będą przeprowadzone na Oddziale Kardiologii, gdzie rocznie przebywa około 1900 młodych pacjentów. Powstanie tam pokój socjalny dla rodziców i sala zabaw dostosowana do potrzeb dzieci. Dodatkowo zostaną przeprowadzone drobne prace remontowe w szpitalnej łazience. Wszystkie pomieszczenia zostaną wyposażone w wygodne i funkcjonalne meble, składane łóżka oraz kolorowe zabawki i gry dla najmłodszych. Otwarcie szczecińskiej Strefy zaplanowane jest na koniec września br. Budimex SA prowadzi program od ponad 1,5 roku. Do tej pory stworzono sześć „Stref Rodzica”: w Białymstoku, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku. Każda edycja programu jest inna i wyjątkowa, ponieważ remont i aranżacja wnętrz dostosowane są do potrzeb najmłodszych pacjentów konkretnych placówek. Firma Budimex w porozumieniu z przedstawicielami władz szpitali wybiera odpowiednie miejsca, gdzie można zrobić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Podczas finałowego etapu robót ekipy remontowe przekazują pałeczkę wolontariuszom - pracownikom Budimeksu, którzy dobrowolnie angażują się w prace wykończeniowe. W ten  etap projektu włącza się również Agnieszka Grochowska, znana aktorka, ambasadorka programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. Wszystko po to, by efekt końcowy był jak najlepszy, a nowa strefa w szpitalu stanowiła miejsce, w którym zarówno dzieci jak i rodzice będą czuli się komfortowo. 

Szczecin nie jest ostatnim miastem, w którym powstanie „Strefa Rodzica”. Jeszcze w tym roku program zawita do Krakowa.

Program jest prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA.

Za koordynację odpowiada firma Task Force Consulting Sp. z o.o. www.tfc.com.pl
Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie: www.strefarodzica.budimex.pl

Budimex dzieciom. Strefa Rodzica
Stworzenie rodzicom chorych dzieci bardziej komfortowych warunków do przebywania ze swoimi pociechami w szpitalu, a tym samym poprawa samopoczucia dzieci i ułatwienie im szybszego powrotu do zdrowia to główny cel programu społecznego „Strefa Rodzica” realizowanego przez Budimex SA. W ramach programu na oddziałach dziecięcych polskich szpitali wydzielane są specjalne strefy dla rodziców. W zależności od potrzeb i warunków panujących w poszczególnych placówkach może to być zaaranżowanie nieużywanego pomieszczenia lub fragmentu korytarza, wyposażenie szpitala w odpowiednią ilość składanych łóżek lub urządzeń sanitarnych, czy zorganizowanie miejsca do wypoczynku i zabawy z dziećmi. Główne założenia programu Strefa Rodzica to: zapewnienie chorym dzieciom przebywającym w szpitalu jak najdłuższego kontaktu z rodzicami, zmniejszenie stresu spowodowanego izolacją i brakiem kontaktu z rodzicem, nagłośnienie problemu, jakim jest ograniczony kontakt rodziców z dziećmi na oddziałach pediatrycznych oraz realne skrócenie czasu pobytu dzieci w szpitalach.