Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

W szpitalu im. Macieja Płażyńskiego powstanie szósta Strefa Rodzica w Polsce

MedicalOnline.pl | 2014-06-13
Startuje VI edycja programu społecznego Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom, którego celem jest stworzenie komfortowych warunków pobytu rodziców razem z dziećmi, podczas trudów hospitalizacji. Otwarcie już na początku lipca.

Strefa Rodzica to ogólnopolski program społeczny prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. Jego celem jest tworzenie specjalnych miejsc w szpitalach - przyjaznych rodzicom i małym pacjentom. Program popularyzuje ideę przebywania opiekunów ze swoimi pociechami podczas walki z chorobą, co realnie skraca czas powrotu do zdrowia dziecka. Inspiracją do działania są podobne strefy w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej.

Na oddziale Pediatryczno - Alergologiczno - Immunologicznym w Gdańsku, rocznie przebywa 1500 małych pacjentów a średni czas pobytu na oddziale to 3 - 4 dni. Rodzice ze strony szpitala, nie mają żadnych ograniczeń czasowych w odwiedzinach dzieci, jednak dłuższy, nieustanny pobyt w szpitalu u ich boku wymaga odpowiednich warunków. Dlatego w placówce zostaną przeprowadzone prace remontowe i adaptacyjne wybranych pomieszczeń, dostosowane do indywidualnych warunków lokalowych szpitala. W nowej Strefie Rodzica znajdą się: wyremontowana łazienka dla dorosłych, świetlica zabaw dla dzieci i specjalne pomieszczenie dla rodziców, w którym będą mogli odpocząć oraz przygotować posiłek. 

Gdańska Strefa Rodzica zostanie otwarta na początku lipca, a w prace włączą się wolontariusze - pracownicy Budimeksu, którzy pomogą podczas ostatnich prac wykończeniowych. Swój udział w otwarciu Strefy Rodzica w Gdańsku zapowiedziała również Honorowa Ambasadorka programu – Agnieszka Grochowska. Jest to VI edycja programu a kolejnymi przystankami w tym roku będą Szczecin oraz Kraków. Do tej pory strefy urządzono w Białymstoku, Lublinie, Katowicach, Łodzi i Poznaniu. 

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie: www.strefarodzica.budimex.pl

Z ramienia firmy Budimex SA, program Strefa Rodzica realizuje Task Force Consulting Sp. z o.o www.tfc.com.pl/