Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Roboty w karetkach na Lubelszczyźnie

Physio-Control | 2014-06-11
Roboty w karetkach na Lubelszczyźnie

Od niedawna ratowników ze Stacji PogotowiaRatunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej wspomaga aż 7 nowych urządzeń dokompresji klatki piersiowej. W tej chwili Pogotowie posiada w sumie już 11sztuk takich urządzeń. Sprzęt pomaga w codziennej pracy m.in.zespołom ratownictwa medycznego z Białej Podlaskiej oraz okolic.

LUCAS2 to urządzenie dospecjalistycznego masażu serca w razie wystąpienia nagłego zatrzymaniakrążenia. Wykonuje 100 ucisków na minutę o głębokości kompresji ponad 5 cm.Użycie takiego sprzętu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej daje poszkodowanemudużo większą szansę przeżycia niż masaż wykonywany przez człowieka. Mechanicznaprecyzja pozwala na skuteczne prowadzenie resuscytacji, włączając w totrudniejsze przypadki reanimacji o długim czasie trwania lub przeprowadzanej wtrakcie transportu  pacjenta do szpitala.

Ten nowoczesny sprzęt pomaga już w wielu polskich szpitalach ratowaćludzkie życie. Jego niezawodność, wydajność oraz łatwość w obsłudze docenia corazwięcej pracowników Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, zespołów RatownictwaMedycznego, Pracowni Kardiologii Inwazyjnej czy Oddziałów Intensywnego NadzoruKardiologicznego.

Efektywnośćpracy LUCASa jest niewiarygodna. Podczas wykonywania kilkunastominutowejresuscytacji ludzkie siły słabną. Nawet doświadczeni ratownicy po kilkuminutach prowadzenia masażu serca odczuwają zmęczenie. Ręcznie nie da sięutrzymać takiego tempa. Gdy w grę wchodzi ratowanie ludzkiego życia, tempotakiego masażu odgrywa ogromne znaczenie.

StacjaPogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej pod koniec kwietniawyposażyła  swoje nowe ambulanse w 4LUCASy. Już pod koniec maja sprzęt zaczął jeździć z ratownikami z BiałejPodlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Międzyrzeca Podlaskiego i Parczewa. Kolejne7sztuk to z pewnością jeszcze większa szansa na profesjonalną pomoc orazzwiększenie bezpieczeństwa w regionie - mówi Roman Filip Dyrektor StacjiPogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej. Sprzęt zostanie przydzielonydo kolejnych karetek m.in. z Parczewa, Terespola, Komarówki i Piszca – dodaje.

Pole tekstowe: INFORMACJAPRASOWAMaj 2014 KONTAKT DLA MEDIÓW:Katarzyna BanaśPlanet PR        tel. 666 300 054k.banas@planetpr.plUrządzeniepotocznie nazywane przez lekarzy i ratowników DR LUCASem, wykorzystywane jestnie tylko przez zespoły wyjazdowe pogotowia ratunkowego, ale równieżstacjonarnie w szpitalach. Na terenie województwa lubelskiego LUCASy pracująjuż na SORach w Białej Podlaskiej, w Rykach, w Szpitalu Uniwersyteckim orazWojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie. Dostępne są także w SzpitaluWojewódzkim i na Oddziale Kardiologicznym w Zamościu.

Pole tekstowe: INFORMACJAPRASOWACzerwiec 2014 KONTAKT DLA MEDIÓW:Katarzyna BanaśPlanet PR        tel. 666 300 054k.banas@planetpr.plObecnieteren Lubelszczyzny znajduje się na pierwszym miejscu w Polsce podwzględem  największej liczby LUCASów.Jest ich aż 40 sztuk.