Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Endoskopia i rehabilitacja w Krośnie i Gubinie

www.nowyszpital.pl | 2014-06-02
Endoskopia i rehabilitacja w Krośnie i Gubinie

Endoskopia i rehabilitacja w Krośnie i Gubinie

Narodowy Fundusz Zdrowia przyznał kontrakt na nowe usługimedyczne w Nowym Szpitalu Powiatu Krośnieńskiego. Od czerwca w Krośnie dostępnebędą badania gastro i kolonskopii a od 1 lipca w Gubinie rusza ZakładRehabilitacji.

Pracownia endoskopii została uruchomiona w ubiegłym roku. Do potrzeb pracowniizostały wyremontowne i dostosowane pomieszczenia. Pracownia została wyposażonaw nowoczesny wideokolonoskop i wideogastroskop, myjkę ultradźwiękową, diatermię. Dotychczas w pracowni wykonywanobadania dla pacjentów przebywających w szpitalu. Aby badania były dostępne dlawszystkich pacjentów, zarząd ubiegał się kontrakt z NFZ. Przyznaniekontraktów na pracownię endoskopii w Krośnie to dobra wiadomość dla pacjentów,którzy dotychczas na tego typu badania jeździli do placówek poza Krosnem.

 

Natomiast od 1 lipca w Gubinie rozpoczyna działalność ZakładRehabilitacji. To również efekt zakończonego w ubiegłym roku konkursu, jakiogłosił NFZ na świadczenia rehabilitacyjne. Zakład rehabilitacji i poradniarehabilitacyjna będą funkcjonowały w budynkach szpitala w Gubinie przy ul.Śląskiej 35. Pomieszczenia zostały gruntownie wyremontowane i dostosowane dopotrzeb pacjentów. Do wykonywania zabiegów zakupiono nowy sprzęt, dzięki czemuzakres oferowanych zabiegów jest bardzo szeroki i obejmuje zabiegi z zakresukinezyterapii, masażu, elektrolecznictwa, leczenia polem magnetycznym,hydroterapii i krioterapii miejscowej.

 

- Będzie to pierwsza tego typu poradnia w naszym powiecie.Przyjmować w niej będzie z lekarz w trakcie specjalizacji z rehabilitacjimedycznej. Zabiegi rehabilitacyjne będziemy realizować w zakładzierehabilitacji oraz w warunkach domowych – mówi Wiesława Cieplicka, prezesNowego Szpitala w Krośnie i Gubinie.

 

Tworząc nowe usługi zarząd Nowego Szpitala chce zachęcić pacjentów do korzystania z usług szpitala w Krośnie i Gubinie. W ostatnimczasie podjęto wiele działań w tym kierunku.

W oddziale położniczo-ginekologicznym zatrudniono na stałe dwóch lekarzyspecjalistów z zakresu położnictwa i ginekologii oraz lekarza specjalistę przyudziale którego m.in. wykonywane są zabiegi operacyjne metodą laparoskopową. Wsierpniu ubiegłego roku rozpoczęła działalność Szkoła Rodzenia, którazlokalizowana jest w budynku szpitala w Krośnie. Udział w zajęciach jestbezpłatny. Oddział został doposażony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocyw stanowisko do reanimacji  noworodków,inkubator zamknięty, lampę do fototerapii, kardiomonitor, urządzenie do pomiarupoziomu bilirubiny i pulsoksymetr. Od miesiąca panie rodzące na oddzialepołożniczym szpitala w Krośnie mogą korzystać z nowej metody łagodzeniabólu tzw. tzw. gazem rozweselającym. Obecnie w szpitalu w Krośnie Odrzańskim naświat przychodzi średnio 30 noworodków w miesiącu.

 

Zmiany wprowadzono również na oddziale chirurgicznym.Dzięki zatrudnieniu nowych lekarzy ortopedów wykonuje się  tam obecnie specjalistyczne zabiegiortopedyczne, które do niedawna w szpitalu w Krośnie były niedostępne. Na oddzialechirurgii wykonuje się coraz więcej zabiegów metodą laparoskopową. Ordynatorem oddziału wewnętrznego jest lekarzspecjalista z zakresu interny i kardiologii, dzięki czemu poszerzyły sięmożliwości prowadzenia diagnostyki kardiologicznej.