Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowe tablety medyczne MioCARE na polskim rynku

MedicalOnline.pl | 2014-05-30
Nowe tablety medyczne MioCARE na polskim rynku

Nowe tablety medyczne MioCARE na polskim rynku

Nowe tablety medyczne MioCARE na polskim rynku

Nowe tablety medyczne MioCARE na polskim rynku

Nowe tablety medyczne MioCARE na polskim rynku

Veracomp wprowadza do dystrybucji nowe tablety medyczne MioCARE, w wersji 5,88- oraz 10-calowej, wyposażone m.in. w czytnik kodów kreskowych, obsługujące transmisję danych 3G oraz technologie NFC/HF RFID. Urządzenia usprawniają pracę lekarzy, pielęgniarek czy ratowników medycznych, zapewniając im mobilny dostęp do danych medycznych. Dzięki wzmocnionej obudowie i możliwości dezynfekcji są przystosowane do pracy w wymagających warunkach szpitali czy gabinetów zabiegowych.

Kieszonkowy tablet dla pielęgniarek, lekarzy, personelu medycznego
MioCARE serii A - A310 oraz A335 - to tablety medyczne oparte na systemie Android 4.2, posiadają 5,88-calowy ekran dotykowy ze wzmocnioną obudową, którą można dezynfekować roztworem z zawartością alkoholu. Urządzenie bardzo dobrze sprawdza się w pracy w trudnym sąsiedztwie bakterii, drobnoustrojów i ciągłego zagrożenia mechanicznym uszkodzeniem - wytrzyma upadek z wysokości 1 metra. Jest również odporne na kurz oraz krople wody, o czym świadczy certyfikat szczelności IP54. Modele wyposażono m.in. w dwie kamery (z przodu i tyłu),  slot na kartę MicroSD (możliwość rozbudowy pamięci wewnętrznej do 32 GB), a dzięki komunikacji przez Wi-Fi oraz 3G są stale połączone z siecią internet na terenie placówki medycznej, jak i poza nią, co jest istotne np. w sytuacji wizyt domowych. 

Urządzenia posiadają czytnik kart NFC (komunikacja bezprzewodowa stosowana np. w płatnościach zbliżeniowych), technologię HF RFID (radiowy odczyt danych) oraz lokalizację GPS. Model MioCARE A335 ma też wbudowany czytnik kodów kreskowych 1D i 2D, co umożliwia szybką identyfikację pacjentów przez skanowanie ich opasek z kodem kreskowym, wgląd do wyników badań i innych danych medycznych. Bateria zapewnia 6 godzin niezakłócanej pracy urządzenia, tablet można ładować przez ładowarkę USB lub stosując opcjonalną stację dokującą.

„Tablety MioCARE nieprzypadkowo należą do kategorii rozwiązań dla medycyny. W środowisku, w którym istotne jest zapewnienie odpowiedniego poziomu ochrony przed drobnoustrojami, wpływem czynników zewnętrznych i uszkodzeniem, warto postawić na urządzenia wyróżniające się wysokimi parametrami szczelności i dezynfekcji. Dostęp przez lekarza czy pielęgniarkę do elektronicznych danych medycznych pacjenta z dowolnego miejsca szpitala, a nawet poza nim, dzięki temu poręcznemu urządzeniu w konsekwencji skraca czas leczenia pacjenta. Oczywiście warunkiem jest wdrożenie w szpitalu odpowiedniego systemu informatycznego współpracującego z platformą mobilną.” - powiedział Jakub Duraj, product manager ds. medycyny cyfrowej w Veracomp.

Duży tablet – więcej możliwości
Tablety MioCARE serii L (L130 oraz L135) mogą pochwalić się dużym, 10,1-calowym ekranem dotykowym, odpornością na upadek z wysokości 1,2 m, znaczącym współczynnikiem szczelności (IP67) oraz możliwością dezynfekcji roztworem alkoholu. Posiadają gniazdo pamięci MicroSD (z opcją rozbudowy do 32 GB), programowalne klawisze, pozwalają na weryfikację i autoryzację pracowników służby zdrowia przez karty inteligentne dzięki technologiom NFC/HF RFID.

Zintegrowany czytnik kodów kreskowych 1D i 2D umożliwia błyskawiczną identyfikację pacjenta po kodzie kreskowym umieszczonym na noszonej przez niego na nadgarstku opasce. Dzięki baterii typu hot-swap, którą można wymienić w czasie pracy urządzenia, tablet może działać bez przerwy. Wi-Fi, Bluetooth® 4.0, a w przypadku L135 także 3G - zapewniają łączność w każdym środowisku. Wraz z odpowiednim oprogramowaniem tabletu pozwolą na pobieranie danych pacjenta, wgląd do wyników jego badań w czasie rzeczywistym, a wbudowany w urządzenia mikrofon oraz dwie kamerki (z przodu i z tyłu) dadzą medykom możliwość przeprowadzania natychmiastowych konsultacji na odległość.

Dostępność, gwarancja, cena
Tablety MioCARE A310, A335 oraz L130 i L135 dostępne są w ofercie Veracomp – wyłącznego dystrybutora tabletów medycznych MioCARE w Polsce. Gwarancja wynosi 12-miesięcy z możliwością jej rozszerzenia do 24 i 36 miesięcy. 

Ceny SRP netto urządzeń:
- MiocARE A310: 598,00 EURO,
- MiocARE A335: 840,00 EURO,
- MiocARE L130: 935,00 EURO,
- MiocARE L135: 1 235,00 EURO.

Jak w praktyce sprawdzają się tablety medyczne MioCARE pokazuje krótki film z wdrożenia tych urządzeń w jednym z polskich szpitali: https://www.youtube.com/watch?v=a0x8Aa17VrE (w tym przypadku - model MioCARE A105).