Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Kompleksowość to oszczędność czasu, pieniędzy i pełen profesjonalizm od początku prowadzenia inwestycji

MedicalOnline.pl | 2014-05-26
Kompleksowość to oszczędność czasu, pieniędzy i pełen profesjonalizm od początku prowadzenia inwestycji

Kompleksowość to oszczędność czasu, pieniędzy i pełen profesjonalizm od początku prowadzenia inwestycji

Kompleksowość to oszczędność czasu, pieniędzy i pełen profesjonalizm od początku prowadzenia inwestycji

Kompleksowość to oszczędność czasu, pieniędzy i pełen profesjonalizm od początku prowadzenia inwestycji

„Plus dla Ciebie” to nowe rozwiązanie w modernizacji i budowie placówek medycznych. Firma Formed, jedna z czołowych firm realizujących kompleksowe inwestycje, oraz producent sprzętu i elementów infrastruktury dla placówek medycznych w Polsce, w maju 2013 roku zrealizowała kolejny kompleksowy projekt – wyposażenie nowo otwartego Szpitala Św. Elżbiety w Warszawie. Łączna wartość realizacji to prawie 4,7 mln zł.

Szpital Św. Elżbiety w Warszawie to placówka z długą historią – szpital istnieje prawie nieprzerwanie od 1931 roku. W ostatnich latach zdecydowano o gruntownej przebudowie jednostki i otwarciu nowoczesnego prywatnego ośrodka opieki zdrowotnej świadczącego kompleksową opiekę medyczną. Ponowne otwarcie Szpitala Św. Elżbiety zaplanowano na drugą połowę 2013 roku. Jednak już w maju udało się ukończyć prace remontowo-budowlane i ponownie otworzyć placówkę dla pacjentów. W obecnym kształcie w Mokotowskim Centrum Medycznym w ramach przychodni funkcjonuje 14 poradni specjalistycznych, w obrębie szpitala działa 12 oddziałów (140 łóżek), izba przyjęć, laboratorium, nowoczesne pracownie diagnostyki obrazowej, centralna sterylizatornia oraz apteka szpitalna.

Aby zmodernizować i dobrze wyposażyć tak dużą i nowoczesną placówkę potrzeba dużego doświadczenia i olbrzymiego nakładu pracy. „Dzięki współpracy z takimi firmami jak Formed stworzyliśmy jedną z najnowocześniejszych placówek świadczących opiekę medyczną w Polsce” – komentuje Paweł Obermeyer - Prezes Zarządu Szpitala.

Zakres inwestycji 

Firma Formed zajęła się wyposażeniem m.in.: sal operacyjnych, gabinetów zabiegowych, sal chorych, pomieszczeń socjalnych, administracyjnych i magazynowych. Kompleksowa inwestycja obejmowała wyposażenie w wyroby medyczne i niemedyczne, m.in.: łóżka do intensywnej opieki medycznej, łóżka wybudzeniowe, łóżka szpitalne z szafkami przyłóżkowymi, stoły zabiegowe, wózki transportowe, wózki wielofunkcyjne, lampy zabiegowe, drobny sprzęt medyczny oraz lady recepcyjne, punkty pielęgniarskie, meble ze stali nierdzewnej, meble na stelażu aluminiowym, biurka, regały, krzesła, szafy, zabudowy kuchenne.  „To duża inwestycja, która wymagała od nas zaplanowania wyposażenia jednocześnie dla wielu różnych części placówki – od sal operacyjnych, przez pokoje chorych, po stanowiska recepcyjne i pomieszczenia socjalne. Dzięki szerokiej ofercie naszych produktów mogliśmy dopasować założenia projektu do potrzeb placówki” – komentuje Dyrektor Operacyjny firmy Formed Pan Dariusz Ciślak.

Jak przebiegał projekt?

Inwestycja miała kilka etapów. Pierwszy z nich – najdłuższy i najbardziej wymagający merytorycznie i czasowo – był etap zapoznania się ze specyfiką placówki i trybem pracy personelu, przejrzenia specyfikacji technicznej, planów budowlanych i technologii, określenia potrzeb szpitala w zakresie organizacji poszczególnych pomieszczeń, ich standardu i wyposażenia. Spotkania z inwestorem i personelem medycznym i szczegółowe sprawdzenie i weryfikacja technologii pozwoliły określić  pełen zakres wymagań co do sprzętu i pozostałego wyposażenia. Kolejnym etapem było  przedstawienie inwestorowi kompleksowej oferty na pełne wyposażenie szpitala w wyroby medyczne (np. łóżka szpitalne, materace przeciwodleżynowe, systemy do ogrzewania pacjenta, szafki przyłóżkowe, stoły i fotele zabiegowe, wózki transportowe, wózki anestezjologiczne i zabiegowe, wózki oddziałowe, lampy zabiegowe)  i niemedyczne (m.in. meble biurowe i socjalne, lady pielęgniarskie i rejestracyjne, szafy na leki, szafy ubraniowe, regały, leżanki, fotele, krzesła, ławki). 

Po wstępnym przedstawieniu projektu należało jeszcze raz zweryfikować ilość wyposażenia, zakres jego funkcjonalności i rozmieszczenie w salach, gabinetach i pokojach administracji. Te ostatecznie naniesione korekty pozwoliły na przygotowanie aranżacji poszczególnych pomieszczeń i ustalenie kolorystyki a następnie przygotowanie końcowego harmonogramu dostaw i instalacji wszystkich produktów. „Po akceptacji całości projektu przez inwestora przeszliśmy do jego realizacji. Według ustalonego wcześniej harmonogramu dostaw i montażu wyposażyliśmy kolejne pomieszczenia. Prace poszły sprawnie, a pojawiające się problemy udało się rozwiązywać na bieżąco” – dodaje przedstawiciel Formed-u Pan Dariusz Ćiślak. Końcowy etap prac obejmował sprawdzenie poprawności wykonanych prac, odbioru sprzętu oraz przeszkolenie personelu szpitala.

„Firma Formed współpracowała z naszą placówką od momentu tworzenia wizualizacji poszczególnych pomieszczeń, w których wykazała się dużym poziomem kreatywności i fachowości. Dostawa wybranego asortymentu, montaż i szkolenie zostały wykonane prawidłowo i terminowo wg. zatwierdzonych harmonogramów” – podsumowuje Prezes Paweł Obermeyer.

Formed Sp. z o.o. Sp.k. 

jest producentem i oferentem wysokiej jakości sprzętu szpitalnego ze 100% polskim kapitałem. Firma dostarcza kompleksowe specjalistyczne wyposażenie całych placówek medycznych, w tym m.in.: wyposażenie gabinetów zabiegowych i sal operacyjnych, łóżka i szafki szpitalne, stoły: operacyjne, zabiegowe, do badań, zabudowy ze stali nierdzewnej, szkła i paneli HPL. Formed realizuje projekty od etapu planowania, przez pełną realizację, aż po szkolenie personelu i serwisowanie sprzętu. Firma jest laureatem wielu branżowych nagród, w tym m.in.: Acanthus Aureus (Salmed 2012) i Złotych Esculapów MTP (2014) za łóżeczka szpitalne SPARROW. Za swoje wyroby ze stali nierdzewnej Formed otrzymał nominację w konkursie Teraz Polska.

Kontakt: 
Formed Sp. z o.o. Sp.k. | Al. Legionów 21A | 34-300 Żywiec
www.formed.eu.pl | tel.: (+48) 33 819 45 94| formed@formed.eu.pl | fax: (+48) 33 819-46-21

Tagi: Formed