Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Rękawice diagnostyczne – od nich także zależy zdrowie pacjentów!

ZARYS | 2014-05-15

Zakażenia szpitalne stają się coraz większym problemem w środowisku opieki zdrowotnej. Koszty ich następstw w Europie szacowane są na ponad 7 mld euro! Jednym z kluczowych sposobów ich zmniejszania jest wyeliminowanie źródeł zakażeń. A według WHO najczęstszą drogą przenoszenia mikroorganizmów w placówkach medycznych są ręcę pracowników ochrony zdrowia.

 

Nawet ścisłe przestrzeganie wytycznych dotyczących dezynfekcji rąk nigdy nie jest w stanie zagwarantować 100% skuteczności. Liczne przykłady obserwacji mycia idezynfekcji rąk wykazały w niektórych przypadkach zgodność z przyjętymi procedurami na poziomie niższym niż 50%. Dlatego stosuje się rękawice diagnostyczne - podstawowe narzędzie ochronne personelu medycznego. Niestety, międzynarodowe badania pokazują, że tradycyjne opakowania rękawic diagnostycznych oraz same rękawice często są zainfekowane ze względu na wielokrotny kontakt z licznymi użytkownikami. Zakładanie takich zainfekowanych rękawic natomiast znacząco zwiększa ryzyko zakażeń krzyżowych, zmniejszając tym samym bezpieczeństwo personelu oraz pacjenta. W tym celu na całym świecie nieustanne prowadzone są prace nad odpowiednimi rozwiązaniami, które mają te ryzyka wyeliminować.

Jednym z nich jest nowatorski system opakowań rękawic diagnostycznych SafeDon, który umożliwia pojedyncze wyjmowanie rękawic z opakowania za mankiet. Jego uchwyt zamocowany jest na ścianie, dzięki czemu użytkownicy nie dotykają samego opakowania. Większa część wyjmowanej rękawicy jest schowana, dzięki czemu do minimum zmniejszony jest obszar jej potencjalnej kontaminacji. Co istotne, rozwiązanie to gwarantuje brak możliwości dotykania innych rękawic w trakcie ich wyjmowania z opakowania. Dzięki temu najbardziej krytyczne powierzchnie rękawicy - dłoń oraz palce - zabezpieczone są przed skażeniem.

Należy pamiętać, że wystarczy tylko jedna dłoń i jej przypadkowy dotyk, aby zainfekować tradycyjne opakowanie rękawic.

Więcj informacji na temat zakażeń można znaleźć na stronach:

www.dbamyohigiene.pl

www.safedon.pl

 

 

 

ZARYS

 

Górnośląska Centrala Zaopatrzenia Medycznego "ZARYS" Sp. z o. o. jest wiodącym na rynku wytwórcą oraz dostawcą podstawowego i specjalistycznego sprzętu medycznego dla większości placówek medycznych w Polsce, a także w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma oferuje sprzęt medyczny niemal ze wszystkich dziedzin medycyny, przede wszystkim sygnowany własną marką, a także znanych producentów polskich i zagranicznych.

Oferta ZARYS jest najbardziej kompleksowa na rynku – firma może wyposażyć statystyczny szpital w ponad 90% podstawowego sprzętu medycznego, jaki jest niezbędny dla takiej placówki.

ZARYS został założony w 1989 roku, jego centrala mieści się w Zabrzu. Nad rozwojem oferty oraz zapewnieniem codziennych, terminowych dostaw do odbiorców dba profesjonalny zespół składający się z ponad 110 pracowników. Grupa regionalnych konsultantów służy utrzymaniu bezpośredniego kontaktu z klientami, co pozwala na szybką analizę ich potrzeb i elastyczne dostosowanie się do nich.

ZARYS posiada najnowocześniejsze w Polsce centrum logistyczno-magazynowe, stabilne zaplecze finansowe i sieć sprawdzonych partnerów handlowych, dzięki czemu może szybko i kompleksowo zabezpieczać potrzeby swoich klientów. Firma spełnia najwyższe międzynarodowe standardy, co potwierdzają między innymi przyznane jej certyfikaty ISO zarządzania jakością w zakresie produkcji i dystrybucji wyrobów medycznych.

Misją ZARYS od początku istnienia jest wytyczanie najlepszych standardów na rynku produktów medycznych oraz wytwarzanie i dostarczanie klientom sprzętu najwyższej jakości w przystępnej cenie. Niezwykle ważne jest też zapewnienie bezpieczeństwa dostaw i stałe rozbudowywanie kompleksowej oferty handlowej dla placówek ochrony zdrowia, w tym przede wszystkim produktów sygnowanych własną marką.

 

Więcej na: www.zarys.pl