Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

SZKOLENIE! Jak skutecznie dochodzić zapłaty od NFZ!

http://szkolenia.wip.pl/serwiszoz/sk/nadwykonania/

Czas i miejsce:
21 maja 2014 r.,
Godz. 10.00 – 16.00,
Warszawa

UWAGA! Ostatnie doniesienia w sprawie nadwykonań:

 • 4,6 mln zł za nadwykonania z 2012 roku będzie musiał zapłacić szpitalowi na Czarnowie Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Taki wyrok zapadł w Sądzie Okręgowym w Kielcach.
  Żródło: kielce.gazeta.pl
 • Szpital św. Barbary w Sosnowcu dostanie pieniądze za nadwykonania. To decyzja sądu, przed którym zakończył się konflikt sosnowieckiego szpitala ze śląskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Fundusz przekaże szpitalowi ponad 3 miliony złotych. Wstępnie sosnowiecka urazówka starała się o 5 milionów za nadwykonania w 2011 roku.
  Źródło: www.tvs.pl
 • Szpital przy Gamowskiej nie podpisał ugody zaproponowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dotyczącej zwrotu pieniędzy za nadwykonania za 2013 rok. Dyrekcja placówki uznała, że ugoda ta jest niekorzystna. Gdyby lecznica dokument podpisała, to tym samym zrzekłaby się kwoty 1,5 mln złotych. Dyrekcja raciborskiego Szpitala Rejonowego stwierdziła, że tym razem nie odpuści i będzie domagała się zwrotu całej kwoty za nadwykonania z 2013 roku.
  Żródło: naszraciborz.pl
Szkolenie skierowane jest do kadry zarządzającej podmiotami leczniczymi, ale również do osób zajmujących się na bieżąco problematyką rozliczania kontraktów z NFZ oraz sprawozdawczością wykonanych świadczeń. 

Podczas szkolenia przedstawiony zostanie także szczegółowo sposób dochodzenia roszczeń świadczeniodawców w stosunku do NFZ z tytułu zapłaty za świadczenia udzielone ponad limit, z uwzględnieniem najnowszego orzecznictwa sądów powszechnych i Sądu Najwyższego.

Celem szkolenia jest przedstawienie problematyki tzw. nadwykonań, przybliżenie ich charakteru prawnego oraz uprawnień świadczeniobiorców do rozliczenia nadwykonań w „ramach” zawartych umów. 

Szkolenie poprowadzą:
Agnieszki Pietrzak, adwokat  – absolwentka aplikacji sądowej przy Sądzie Okręgowym w Warszawie. W 2008 r. zdała egzamin sędziowski., w tym samym roku uzyskała uprawnienia adwokata (Okręgowa Izba Adwokacka w Warszawie). Specjalizuje się w obsłudze prawnej z zakresu prawa ochrony zdrowia, prawa gospodarczego, prawa nieruchomości i prawa pracy. Koncentruje się  w szczególności na doradztwie przedsiębiorcom w zakresie finansowania świadczeń opieki zdrowotnej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Reprezentuje klientów w sporach sądowych m.in. z Narodowym Funduszem Zdrowia. Autorka publikacji w dziennikach branżowych (Gazeta Finansowa, Rzeczpospolita, Gazeta Prawna, Serwis Kadry Zarządzającej ZOZ, Zarządzenie Placówką Medyczną). Prowadzi szkolenia i prelekcje dla lekarzy oraz kadry zarządzającej podmiotami leczniczymi.

Dominika Kołodziejska – Koza, adwokat -  absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada doświadczenie w doradzaniu międzynarodowym koncernom farmaceutycznym, działającym na polskim rynku. Koncentruje się na doradztwie podmiotom prowadzącym działalność leczniczą w bieżącej działalności, kwestiach regulacyjnych. Bierze udział w sporach przeciwko Narodowemu Funduszowi Zdrowia. Doświadczenie zdobywała w polskich biurach międzynarodowych kancelarii. Absolwentka Podyplomowego Studium Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowych Studiów Menadżerskich na Wydziale Zarządzania UW „Zarządzanie w Służbie Zdrowia”. Prowadzi szkolenia dla lekarzy oraz kadry zarządzającej podmiotami leczniczymi.

Sebastian Nowocin – ekspert w zakresie ochrony zdrowia. Prezes Zarządu Mazowieckiego Biura Rozliczeń Kontraktów Sp. z o.o. Dziedziną kontraktowania świadczeń opieki zdrowotnej przez płatnika państwowego zajmuje się od roku 2000. Ogromne doświadczenie zdobył, jako wieloletni pracownik Kas Chorych, następnie Narodowego Funduszu Zdrowia. Nabytą wiedzę wykorzystuje w prowadzeniu Biura Rozliczeń Kontraktów. Mazowieckie Biuro Rozliczeń Kontraktów jest istniejącą od 2002 r. firmą doradczą o ugruntowanej pozycji na rynku rozliczania świadczeń zdrowotnych. MBRK świadczy profesjonalne i kompleksowe usługi w zakresie rozliczeń sektora ochrony zdrowia oraz wsparcia ofertowego. Spółka pomaga także swoim Klientom w powoływaniu podmiotów leczniczych oraz opracowywaniu strategii prowadzenia działalności. Posiadamy duże doświadczenie w zakresie sporządzania dokumentacji na potrzeby Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia.

W PREZENCIE DLA UCZESTNIKÓW SZKOLENIA
książka "Kontraktowanie świadczeń przez NFZ"
o wartości 99 zł brutto.


Ramowy program szkolenia:

 1. Realizacja kontraktu
  Wykonywanie świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, zasady, obowiązki stron, sprawozdawcze – uwarunkowania prawne.
 2. Zabiegi ratujące życie
  • Stany nagłe - zasady udzielania świadczeń zdrowotnych przez świadczeniodawców mających kontrakt z NFZ i tych, którzy nie zawarli takiej umowy – obowiązki ustawowe.
  • Nadwykonania u świadczeniobiorców, którzy zawarli kontrakt z NFZ, wynikające z udzielania świadczeń w stanach nagłych.
 3. Przesunięcia środków
  Przesunięcia finansowe w ramach umów - zasady i sposoby ich dokonywania na podstawie par. 20-22 załącznika nr 1 rozporządzenia ministra zdrowia z 6 maja 2008 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.
 4. Korekty
  Jednostronne korekty dokonywane przez NFZ w rozliczeniach ze świadczeniodawcami w przypadku świadczeń udzielanych w stanach nagłych - podstawy prawne i uprawnienia publicznego płatnika.
 5. Odmowa zapłaty
  Odmowa zapłaty za nadwykonania. Sposoby dochodzenia roszczeń.
 6. Dochodzenie roszczeń
  Dochodzenie roszczeń za nadwykonania na podstawie wybranego orzecznictwa sądów powszechnych – case study.
Warunki uczestnictwa: 
PROMOCJA!!! Przy nadesłaniu zgłoszenia do 14 maja 2014 r. koszt udziału w szkoleniu wynosi netto: 450 zł + 23% VAT, kwota brutto: 553,50 zł.
Regularny koszt udziału w szkoleniu wynosi 550 zł netto  + 23% VAT, kwota brutto: 676,50 zł.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.Więcej informacji o szkoleniu:
Organizator szkolenia
Edyta Szeląg
tel. kom. 785 884 012
e-mail: eszelag@wip.pl
Brak tagów