Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

LUCASy pracują na Lubelszczyźnie

Physio-Control | 2014-04-28
LUCASy pracują na Lubelszczyźnie

- Podczas wykonywania kilkuminutowej resuscytacji ludzkie siły słabną, ONzapewnia stały, jednostajny rytm uciśnięć.

 

- Doceniany przede wszystkim za to, że w czasie,kiedy wykonuje masaż serca, lekarz czy ratownik może spokojnie przeprowadzaćinne, konieczne zabiegi.

 

- W przeciwieństwie do człowieka, nigdy się niemęczy. Zawsze zapewnia stały, jednostajny rytm uciśnięćo prawidłowej głębokości. Ręcznie nie da się utrzymać takiego tempa.

 

- Można powiedzieć, że to „dodatkowa para rąk” do pomocy. Trzeba bynaprawdę potężnego i silnego mężczyzny, żeby uzyskać takie same efekty, jakieON osiąga.

Powyżejto tylko niektóre i wybrane opinie o urządzeniudo automatycznej kompresji klatki piersiowej – LUCAS. Urządzenie wykonuje 100ucisków na minutę o głębokości kompresji ponad 5 cm. Użycie takiego sprzętu wresuscytacji krążeniowo-oddechowej daje poszkodowanemu dużo większą szansęprzeżycia niż masaż wykonywany przez człowieka. Mechaniczna precyzja pozwala naskuteczne prowadzenie resuscytacji, włączając w to trudniejsze przypadkireanimacji o długim czasie trwania lub przeprowadzanej w trakcietransportu  pacjenta do szpitala.

Ten nowoczesny sprzęt pomaga już w wielu polskich szpitalach ratowaćludzkie życie. Jego niezawodność, wydajność oraz łatwość w obsłudze doceniacoraz więcej pracowników Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, zespołówRatownictwa Medycznego, Pracowni Kardiologii Inwazyjnej czy OddziałówIntensywnego Nadzoru Kardiologicznego.

                   

Tylko w miesiącu marcu Stacja RatownictwaMedycznego w Chełmie, Stacja Pogotowia Ratunkowego w Zamościu oraz StacjaPogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej z sukcesem sfinalizowaływdrożenie 15 szt. tego sprzętu.

StacjaRatownictwa Medycznego w Chełmie oraz Stacja Pogotowia Ratunkowego w Zamościujuż w zeszłym roku rozpoczęła procedurę zakupu LUCASów. Wtedy pogotowiawzbogaciły się o 12 takich urządzeń, po 6 na każde pogotowie. W marcu tego rokupogotowie w Chełmie zakupiło kolejne 6szt. LUCASów. Urządzenia trafią do zespołów w Siedliszczu, w Chełmie, do 2 zespołów we Włodawie orazdo 2 zespołów w Krasnymstawie.

LUCASy wdrożone w 2013r.pracują już dla dwuosobowych zespołów podstawowych w Dorohusku, Woli Uhruskiej,Urszulinie i Żółkiewce oraz dla dwóch karetek specjalistycznych stacjonującychw Chełmie.

Jak potwierdza pielęgniarka koordynująca DziałPomocy Doraźnej w Chełmie Anetta Szepel - Odwrześnia ubiegłego roku LUCASy zostały użyte już ponad 40 razy. Każdy członek zespołu, który używa sprzętupo raz pierwszy, stwierdza: Nigdy więcej reanimacji bez LUCASA!

Pole tekstowe: INFORMACJAPRASOWAKwiecień 2014 KONTAKT DLA MEDIÓW:Katarzyna BanaśPlanet PR        tel. 666 300 054k.banas@planetpr.plStacja RatownictwaMedycznego w Chełmie może poszczycić się faktem, że na terenie Polski jestpierwszą stacją pogotowia, która wyposażyła wszystkie swoje ZRM w urządzenia domasażu klatki piersiowej.

W ślad za pogotowiem w Chełmie, podąża również Stacja Pogotowia Ratunkowego w Zamościu.LUCASy pomagają ratownikom wszystkich karetek podstawowych i specjalistycznychz Krasnobrodu, Szczebrzeszyna, Tarnogrodu, Miączyna i Biłgoraja.

Efektywność pracy LUCASa jestniewiarygodna – mówidyrektor ds. medycznych Pogotowia Ratunkowego w Zamościu – Piotr Majcher.  Podczas wykonywania kilkunastominutowejresuscytacji ludzkie siły słabną. Nawet doświadczeni ratownicy po kilkuminutach prowadzenia masażu serca odczuwają zmęczenie. Ręcznie nie da sięutrzymać takiego tempa. Urządzenia oczywiście nie zastąpią człowieka, ale będąskuteczniej wykonywały masaż klatki piersiowej. Gdy w grę wchodzi ratowanieludzkiego życia, tempo takiego masażu odgrywa ogromne znaczenie – dodaje.

StacjaPogotowia Ratunkowego w Zamościu jest drugim pogotowiem w Polsce, które wewszystkich swoich karetkach ma na wyposażeniu urządzenia do kompresji klatkipiersiowej.

StacjaPogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej również wyposażyła swoje noweambulanse w LUCASy. Już pod koniec maja zaczną jeździć z ratownikami z BiałejPodlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Międzyrzeca Podlaskiego i Parczewa.

Lekarze,ratownicy doceniają przede wszystkim to, że w czasie, kiedy LUCAS wykonujemasaż serca, oni mogą spokojnie przeprowadzać inne, konieczne zabiegi – mówi Roman Filip Dyrektor StacjiPogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej.  Zaoszczędzoneminuty podczas akcji ratunkowej mogą okazać się decydujące w walce o życiepacjenta – dodaje.

Urządzenie potocznie nazywane przezlekarzy i ratowników DR LUCASem, wykorzystywane jest nie tylko przez zespoływyjazdowe pogotowia ratunkowego, ale również stacjonarnie w szpitalach. Naterenie województwa lubelskiego LUCASy pracują już na SORach w Białej Podlaskiej,w Rykach, w Szpitalu Uniwersyteckim oraz Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznymw Lublinie. Dostępne są także w Szpitalu Wojewódzkim i na OddzialeKardiologicznym w Zamościu.

TerenLubelszczyzny obecnie znajduje się na pierwszym miejscu w Polsce pod względem  największej liczby LUCASów. Jest ich aż 33sztuki.