Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Rozpoczyna się Konferencja Naukowo-Szkoleniowa w ramach XVII Zjazdu Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych

ZARYS | 2014-04-24


 

W dniach 24-27 kwietnia 2014 w Wiśle odbędzie sięKonferencja Naukowo-Szkoleniowa w ramach XVII Zjazdu Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych(PSPE). Tematyka wydarzenia będzie poświęcona różnym aspektom prewencji zakażeń szpitalnych.

 

W tym roku w ramach Konferencji poruszone zostaną między innymi kwestie profilaktyki zakażeń krwiopochodnych, kontroli zakażeń związanych z opieką zdrowotną, profesjonalnej higieny rąk oraz chorób zakaźnych i zakażeń.

Corocznie w polskich i europejskich szpitalach dochodzi do 4,1 mln nowych przypadków zakażeń związanych z opieką zdrowotną. Przedłuża to czas hospitalizacji o dodatkowe 16 mln dni. Bezpośrednio zwiększa ilość zgonów o 37 tysięcy oraz dodatkowo przyczynia się do 110 tysięcy kolejnych zgonów każdego roku. Właśnie dlatego Górnośląska Centrala Zaopatrzenia Medycznego ZARYS uruchomiła projekt „Dbamy o higienę” oraz poświęcony temu portal www.dbamyohigiene.pl. Zamierza rozmawiać na temat zakażeń z pielęgniarkami epidemiologicznymi z całej Polski, aby jeszcze precyzyjniej poznać ich oczekiwania oraz problemy związane z bieżącą higieną pacjentów.

„Cieszę się, że będąc obecna na tej Konferencji mam możliwość, w imieniu swoim i myślę, że także wielu polskich pacjentów,podziękować pielęgniarkom za to, że swoją codzienną, ciężką pracą, stałym doszkalaniem się i dobrym słowem wspierają chorych w trudnych dla nich chwilach.” – mówi Anna Stelmach, prezes zarządu Górnośląskiej Centrali Zaopatrzenia Medycznego ZARYS Sp. z o.o.

Górnośląska Centrala Zaopatrzenia Medycznego ZARYS, wiodący na rynku wytwórca oraz dostawca podstawowego i specjalistycznego sprzętu medycznego dla większości placówek medycznych w Polsce, a także w Europie Środkowo-Wschodniej,jest jednym ze sponsorów głównych Konferencji Naukowo-Szkoleniowej w ramach XVII Zjazdu Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych.

 

Więcej informacji na temat wydarzenia:

http://www.pspe.pl/index.php?H=28

http://dbamyohigiene.pl

 


Brak tagów