Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Monitor NEC MD302C4 jest już dostępny na polskim rynku

MedicalOnline.pl | 2014-04-17
Monitor NEC MD302C4 jest już dostępny na polskim rynku

NEC Display Solutions rozszerzył ofertę monitorów medycznych o model diagnostyczny MD302C4.  Monitor charakteryzuje się dokładnym odwzorowaniem przejść tonalnych zarówno w kolorowym, jak i monochromatycznym trybie pracy, szerokimi kątami widzenia i fabrycznymi ustawieniami kontroli jednorodności - wszystko dla zapewnienia dokładniejszej diagnostyki podstawowej. 

Model MD302C4, o rozdzielczości 4MP, został zaprojektowany dla wymagających profesjonalistów, zajmujących się obrazowaniem medycznym i PACS (system archiwizowania obrazów i komunikacji). Urządzenie oferuje kalibrację DICOM, a także doskonałą jednorodność wyświetlanego obrazu. Szeroki wybór złączy – DisplayPort, Mini-DisplayPort, DVI-D i HDMI – oraz tryb Picture-in-Picture sprawiają, że MD302C4 jest idealną alternatywą dla dwóch monitorów o rozdzielczości 2MP, ustawionych obok siebie.

30-calowy panoramiczny monitor klasy medycznej wykorzystuje panel z jedną z najbardziej zaawansowanych technologii podświetlenia – GB-r LED, która zapewnia dłuższy czas pracy oraz bardzo dobrą jakość obrazu. Ponadto zintegrowany kalibrator stale monitoruje natężenie oświetlenia w otoczeniu i  dostosowuje jasność w celu utrzymania fabrycznej kalibracji DICOM GSDF.

“Monitor diagnostyczny MD302C4 jest pierwszym medycznym monitorem NEC z podświetleniem GB-r LED, co pozwala zmniejszyć zużycie energii oraz zapewnia  doskonałą  jakość obrazu.” – powiedział Shinji Nohara, Medical Solution Manager w NEC Display Solutions Europe – „Zintegrowany przedni czujnik stabilizuje jasność monitora i umożliwia lokalną i zdalną kalibrację DICOM. Ten monitor to dla profesjonalistów ze służby zdrowia bardzo użyteczne narzędzie, pozwalające na zwiększenie ich wydajności i jakości pracy.”

Monitor MD302C4 dysponuje fabryczną kalibracją zgodną z DICOM. Wyposażono go również w czujnik obecności użytkownika przed ekranem, który po odejściu od monitora automatycznie przyciemnie ekran w celu zmniejszenia zużycia energii i zwiększenia żywotności urządzenia. Ponadto funkcja Quick QA umożliwia szybkie sprawdzenie zgodności z DICOM bez użycia komputera. Stopka monitora posiada czterokierunkową regulację, włącznie z regulacją wysokości, obracaniem, pochylaniem i funkcją pivot.

Monitor NEC MD302C4 oferuje kontrast na poziomie 1000:1 oraz rozdzielczość natywną 2560x1600. Jego 14-bitowa tablica LUT zapewnia 1024 odcienie szarości z palety 4096. Monitor spełnia wymagania obiektów medycznych potrzebujących spójnego i dokładnego obrazowania medycznego przy wykorzystaniu systemu PACS.

Monitor NEC MD302C4 jest już dostępny na polskim rynku.

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.
NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z  zaawansowana technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.
Tagi: nec monitor