Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

OPTICO w służbie krwi

MedicalOnline.pl | 2014-02-28
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie będzie wkrótce korzystać z nowego oprogramowania wspomagającego proces analiz i raportowania. Firma BMM Sp. z o.o., jeszcze w pierwszym kwartale tego roku, wdroży w jednostce system OPTICO.

Umowa podpisana 15 stycznia 2014 roku, zakłada dostarczenie i wdrożenie modułu OPTICO Analizy, z pomocą którego analizowane będą dane z obszaru gospodarowania osoczem oraz dotyczące dotacji z Narodowego Centrum Krwi, pochodzące z wykorzystywanego w RCKiK systemu Bank Krwi. Z pełnego dostępu do funkcjonalności systemu korzystać będzie trzech użytkowników, kolejnych siedmiu otrzyma wgląd do raportów przez przeglądarkę internetową, dzięki aplikacji OPTICO e Raporty.

- Wdrażany system pozwoli przyśpieszyć i uelastycznić  generowanie zestawień wymaganych przez organy nadzorujące działalność Centrum. W szczególności raporty dotyczące aktualnych i historycznych informacji na temat stanów magazynowych poszczególnych składników. Jednostka dobrze przygotowała się do wdrożenia. Dysponuje kompletnymi, rzetelnymi i aktualnymi danymi, co ma bardzo duży wpływ na sprawną realizację projektu – informuje Marcin Mularz, Kierownik Projektu BMM Sp. z o.o.

RCKiK w Rzeszowie jest jednym z 21 regionalnych centrów odpowiedzialnych za prowadzenie działalności w zakresie krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Polsce.  Placówka zajmuje się pobieraniem krwi, wytwarzaniem składników krwi, zaopatrywaniem szpitali w krew i jej składniki, promowaniem krwiodawstwa honorowego oraz wykonywaniem badań laboratoryjnych.
Tagi: BMM OPTICO