Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

ZOZ Strzyżów informatyzuje się z Comarch

MedicalOnline.pl | 2014-02-05
Comarch e-Zdrowie wygrał przetarg na informatyzację Zespołu Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie. Informatyzacja obejmie kilka obszarów, począwszy od zakupu sprzętu, poprzez doposażenie serwerowni, kończąc na wymianie rozproszonych systemów informatycznych na jedno zintegrowane rozwiązanie. Szpital na ten cel przeznaczył około 1,8 mln zł. Wdrożenie to projekt w ramach budowy podkarpackiego systemu informacji medycznej. Projekt został dofinansowany z funduszy unijnych oraz budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego i Starostwa Powiatowego w Strzyżowie. 

Informatyzacja obejmie wszystkie oddziały szpitalne, poradnie oraz administrację. W jednostce zaimplementowane zostanie oprogramowanie Comarch OptiMED – kompleksowy i ergonomiczny system informatyczny do zarządzania szpitalem. Rozwiązanie posiada pełny zakres modułów wymaganych do informatyzacji szpitala, zarówno w części białej, jak i szarej. Zaletą oprogramowania jest możliwość włączenia kompatybilnych systemów peryferyjnych do obsługi dodatkowych pracowni. Dlatego wdrożenie w Strzyżowie przewiduje również dostarczenie rozwiązania IT do specjalistycznych jednostek placówki medycznej, takich jak zakład diagnostyki obrazowej i laboratorium. Dodatkowo, w ramach projektu będzie mieć miejsce implementacja usług internetowych w zakresie e-rejestracji i wymiany danych z platformą regionalną PSIM. 

Aktualnie Zespół Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie udziela świadczeń zdrowotnych pacjentom z terenu województwa podkarpackiego, a podstawowym obwodem zapobiegawczo – leczniczym jest teren obejmujący: Miasto i Gminę Strzyżów, Czudec, Frysztak, Niebylec, Wiśniowa. 

ZOZ Strzyżów to kolejny szpital, który informatyzuje się korzystając z oprogramowania dla branży medycznej Grupy Comarch. Podpisanie umowy potwierdza mocną pozycję firmy na rynku rozwiązań dla ochrony zdrowia oraz dobre postrzeganie marki przez klientów z tego segmentu rynku. Spółka Comarch stale inwestuje w poszerzanie portfolio rozwiązań IT dedykowanych medycynie.