Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

GW: Połączenie szpitali to koszt milion euro

Gazeta Wyborcza | 2009-01-06

Oddziały szpitalne do Zdrojów, a przy Wojciecha przychodnie specjalistyczne - tak przyszłość szpitala dziecięcego w Szczecinie widzi jego dyrektor dr Paweł Gonerko. Obawia się jednak, czy wtedy szpital nie straci około miliona euro dotacji.

Samorząd wojewódzki, który jest organem prowadzącym szpitala w  Zdrojach, jest zwolennikiem połączenia obu placówek i utworzenia w Zdrojach dużego centrum matki i dziecka. Przeciwnicy takiego rozwiązania argumentują, że szpital przy Wojciecha, który dostał około milion euro pomocy unijnej z tzw. Funduszy Norweskich na budowę oddziału oparzeń, straci te środki.
Dyrektor Gonerko uważa, że z połączeniem szpitali nie ma co czekać i należy to zrobić nawet kosztem utraty pieniędzy norweskich. W tej chwili szpital ma prawie 100 łóżek, z których połowa jest tylko zajęta, wykonania są natomiast na poziomie 55 proc. Do tego dług ok. 1,5 mln zł. Na wyremontowanie placówki i jej dostosowanie do unijnych standardów potrzeba ponad 40 mln zł.
Zdaniem dyrektora oddziały szpitalne powinny przejść do Zdrojów, a przy Wojciecha należy zrobić dziecięcą przychodnię specjalistyczną i tu przenieść poradnie z ul. Słowackiego oraz przejmowane właśnie z ul. Janosika.

 

Gazeta Wyborcza, 06.01.2009

Brak tagów