Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szpital w Rawie Mazowieckiej rozpoczął 2014 rok z nowym gospodarzem

AMG Centrum Medyczne | 2014-01-07
Zgodnie z umową dzierżawy podpisaną 15 listopada 2013 r. przez Szpital w Rawie Mazowieckiej i Powiat Rawski, w Sylwestra, dokładnie o północy, zarządzanie Szpitalem przejął nowy gospodarz – AMG Centrum Medyczne.

Proces przekazania Szpitala przebiegł płynnie i bez żadnych komplikacji. Placówka świadczy nieprzerwanie usługi zdrowotne w ramach obowiązujących zasad i w oparciu o dotychczasowe środki.

„Witamy serdecznie wszystkich mieszkańców Powiatu Rawskiego, pacjentów oraz pracowników Szpitala w Rawie Mazowieckiej. Cieszymy się, że w nowy rok wkroczyliśmy razem. Jestem przekonany, że uda nam się zbudować nową jakość w zakresie ochrony zdrowia mieszkańców Powiatu Rawskiego oraz innych osób korzystających z usług naszego Szpitala.” – mówi Tomasz Kopiec, prezes zarządu AMG Centrum Medyczne.

Nowy gospodarz kontynuuje prowadzenie w Szpitalu działalności medycznej finansowanej ze środków publicznych. Pozyskał w wymaganych terminach wszelkie konieczne, formalne zgody i pozwolenia oraz przede wszystkim – cesję kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ). Dzięki temu dla pacjentów Szpitala nic się nie zmienia. Natomiast w dalszej perspektywie niewątpliwie powinni oni odczuć pozytywne skutki zmian w funkcjonowaniu i zarządzaniu placówką przez AMG Centrum Medyczne.

W trakcie dzierżawy między innymi sfinansowane zostaną niezbędne inwestycje pożądane i potrzebne do prawidłowego wykonywania działalności medycznej, w tym koszty pilnego remontu i budowy nowego pawilonu, które szacowane są na kilkanaście milionów złotych. Nowy gospodarz zamierza też wdrażać najlepsze standardy w zakresie lecznictwa, oferowanych usług medycznych i obłsugi pacjentów.

 

 

AMG Centrum Medyczne Sp. z o.o. – jest podmiotem powołanym przez A.M.G. Finanse Sp. z o.o. w celu prowadzenia działalności leczniczej Szpitala Powiatowego w Rykach oraz Szpitala w Rawie Mazowieckiej. A.M.G. Finanse Sp. z o.o. – lider na rynku wdrażania nowoczesnych rozwiązań w zakresie doradztwa w zarządzaniu oraz restrukturyzacji naprawczej Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej od 8 lat realizuje misję kształtowania optymalnej formy funkcjonowania publicznych jednostek ochrony zdrowia umożliwiającej dynamiczne reagowanie na zmieniające się uwarunkowania prawne oraz rynkowe. Spółka wdraża kompleksowe strategie funkcjonowania SPZOZ czy NZOZ oraz wprowadza rozwiązania, których celem jest naprawa gospodarki finansowej szpitali m.in. poprzez racjonalizację kosztów działalności bieżącej. Atutem A.M.G. Finanse jest doświadczenie w zarządzaniu szpitalami oraz osobista odpowiedzialność za skuteczne wdrożenie czynności restrukturyzacyjnych w ponad 30 publicznych jednostkach ochrony zdrowia. Z usług korzystają szpitale Ministerstwa Zdrowia, MSWiA, wojewódzkie, powiatowe oraz miejskie. Zespół tworzą pracownicy naukowi czołowych wyższych uczelni państwowych, dyrektorzy zrestrukturyzowanych szpitali, prawnicy, przedstawiciele sektora bankowego, audytorzy, biegli rewidenci, rzeczoznawcy majątkowi, lekarze, farmaceuci oraz specjaliści zamówień publicznych.


Brak tagów