Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

NEC MD210C2 – nowy model z serii diagnostycznych monitorów medycznych

MedicalOnline.pl | 2013-11-25
NEC MD210C2 – nowy model z serii diagnostycznych monitorów medycznych

NEC Display Solutions wprowadza na rynek NEC MD210C2, najnowszy model z linii diagnostycznych monitorów medycznych. Monitor został zaprojektowany specjalnie z myślą o diagnostyce obrazowej, umożliwiając lekarzom specjalistom przeglądanie obrazów w kolorze i skali szarości na potrzeby: radiografii, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego oraz innych technik obrazowania medycznego.

“Rynek medyczny przechodzi od monitorów w skali szarości do monitorów kolorowych, jak również od klasycznego podświetlenia CCFL do bardziej energooszczędnego podświetlenia LED wyprodukowanego bez użycia rtęci.” – powiedział Shinji Nohara, Medical Solutions Manager w NEC Display Solutions Europe.

NEC MD210C2 to monitor 2MP do podstawowej diagnostyki w systemach PACS z możliwością oceny obrazów w kolorze i skali szarości. Został wyposażony w 21.3-calowy ekran w formacie 4:3 o rozdzielczości 1600x1200, dysponujący najlepszą możliwą technologią UA-SFT (IPS), zapewniający najbardziej stabilny i dokładny obraz. Połączenie podświetlenia LED z nowym czujnikiem obecności użytkownika przed ekranem oraz ze znacząco mniejszym sensorem do kalibracji zapewnia wydajność na stałym poziomie i mniejsze zużycie energii.

Monitor posiada także unikalną funkcję NEC Quick Screen QA, która umożliwia łatwe i szybkie przeprowadzenie testu jakości. Pozwala również na ponowną kalibrację zintegrowanego przedniego sensora oraz czujnika natężenia oświetlenia w otoczeniu zgodnie z międzynarodowym standardem IEC 62563-1.


MD210C2 dysponuje nowoczesnymi złączami DisplayPort oraz DVI-D. Dzięki ergonomicznej stopce monitora o wysokości regulowanej w zakresie 150mm oraz funkcjom: tilt, pivot i swivel, monitor jest łatwy w instalacji, jak również w użytkowaniu przez wiele różnych osób.

Zgodnie ze swoim medycznym przeznaczeniem, MD210C2 jest zintegrowany z aplikacją GammaCompMD QA. Oprogramowanie służy do wykonywania rutynowej konfiguracji monitora i zapewnia spójną jakość obrazu, spełniającą wszystkie niezbędne standardy jakościowe. Z aplikacji można korzystać lokalnie lub poprzez sieć za pomocą opcjonalnego oprogramowania GammaCompMD QA Server.

NEC MD210C2 jest urządzeniem medycznym klasy I, spełniającym wymagania dyrektywy europejskiej 93/42/EEC. W celu zagwarantowania deklarowanej wydajności monitor MD210C2 musi być używany wyłącznie w połączeniu z kartami graficznymi rekomendowanymi przez NEC. Dla najlepszej wydajności obrazowania i kompatybilności z oprogramowaniem GammaCompMD QA, NEC oferuje modele Matrox, AMD i Nvidia.

Dostępność i gwarancja
NEC MD210C2 jest już dostępny na rynku. W zestawie z każdym monitorem znajduje się: przewód zasilający, kable: DVI, DisplayPort, USB oraz oprogramowanie GammaCompMD Client QA, a także instrukcja na płycie CD. Wszystkie monitory są objęte standardową, 3-letnią gwarancją, (obejmującą również podświetlenie matrycy) obowiązującą w całej Europie oraz opcjonalnym rozszerzeniem gwarancji na okres 4 do 5 lat.