Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Microtek Medi-7000 - skaner medyczny z superszybką prędkością skanowania

MedicalOnline.pl | 2013-10-30
Microtek Medi-7000 - skaner medyczny z superszybką prędkością skanowania

Veracomp włączył do oferty rozwiązań IT dla medycyny nowoczesny skaner medyczny Microtek Medi-7000. Urządzenie pozwala na ucyfrowienie rozmaitych zdjęć rentgenowskich, wyróżnia się przy tym szybkością pracy - na zeskanowanie zdjęcia RTG klatki piersiowej potrzebuje jedynie 7 sekund.

Microtek Medi-7000 to zaawansowany skaner medyczny przeznaczony do skanowania klisz rentgenowskich o rozmiarach od 2,5x2,5 do 14x35 cali, co daje szerokie możliwości pod względem skanowania zdjęć różnych rozmiarów. Dzięki zastosowaniu technologii LED jako źródła światła, urządzenie osiąga pełną jasność i jest gotowe do pracy zaraz po włączeniu. Ma to istotny wpływ na szybkość procesu skanowania, który w przypadku zdjęcia RTG klatki piersiowej wynosi jedynie 7 sekund. 

Wyposażone w wysoką rozdzielczość optyczną 600 dpi, standard 4.0 Dmax dostarczający m.in. maksymalną głębię czerni i 16-bitową skalę szarości, urządzenie zapewnia wierne odzwierciedlenie wszystkich najdrobniejszych szczegółów przetworzonego do postaci cyfrowej zdjęcia rentgenowskiego.

Microtek Medi-7000 wspiera standard obrazów medycznych DICOM 3.0 i współpracuje z oprogramowaniem MiPAX do zarządzania zdjęciami medycznymi. Dzięki temu zeskanowany obraz można np. wysłać do szpitalnych systemów PACS/RIS przeznaczonych m.in. do przesyłania, archiwizacji oraz dystrybucji obrazów medycznych.

Dostępność, gwarancja
Nowy skaner medyczny Microtek jest już dostępny w Veracomp, gwarancja na urządzenie wynosi 12 miesięcy.