Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Ogólnopolski konkurs onkologiczny dla dziennikarzy

MedicalOnline.pl | 2013-10-07
Diagnostyka i leczenie raka piersi – osiągnięcia i perspektywy rozwoju

7 sierpnia br., podczas III Letniej Akademii Onkologicznej, zainaugurowano ogólnopolski konkurs onkologiczny dla dziennikarzy, którego współorganizatorami są Polskie Towarzystwo Onkologiczne i Fundacja im. dr Macieja Hilgiera. Patronat nad pierwszą edycją, poświęconą problematyce raka piersi, objęła Federacja Stowarzyszeń „Amazonki”.

Celem konkursu jest promowanie i popieranie aktywności dziennikarzy, którzy rozwijają społeczną świadomość na temat raka, przyczyniają się do propagowania wiedzy z zakresu diagnostyki i leczenia nowotworów. 

Temat I edycji konkursu: „Diagnostyka i leczenie raka piersi – osiągnięcia i perspektywy rozwoju” dotyczy choroby, która dotyka co roku ok. 15 tys. Polek. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet w Polsce. Rocznie z jego powodu umiera w naszym kraju ok. 5000 osób. Jest obecnie drugą po raku płuca przyczyną zgonów Polek z powodów onkologicznych. Jednocześnie jest to nowotwór, którego historia, niczym w pigułce, odzwierciedla dynamiczny rozwój medycyny w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Lepsze metody diagnostyczne i nowe leki radykalnie odmieniły sytuację tej grupy chorych, a dalsze badania dają duże nadzieje na coraz skuteczniejszą walkę z rakiem piersi. 

Konkurs skierowany jest do dziennikarzy wszystkich mediów (prasa, radio, telewizja, internet), zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych. Warunkiem udziału jest przesłanie do Biura Konkursu, do 31 grudnia 2013 r., materiału poruszającego tematykę konkursu wraz z wymaganymi w regulaminie dokumentami. 

Nadesłane prace zostaną ocenione przez Jury, w skład którego wejdą eksperci medyczni, przedstawiciele organizacji pacjentów oraz dziennikarzy nie związanych z obszarem medycyny. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 4 lutego 2014 r., w Światowym Dniu Walki z Rakiem. Spośród uczestników konkursu, Jury wybierze zwycięzcę, który otrzyma nagrodę: 2-dniowy studyjny wyjazd do jednego z wiodących ośrodków w Wielkiej Brytanii.

Informacje na temat konkursu, formularze zgłoszeniowe oraz regulamin dostępne są na stronach:

Tagi: onkoloria rak