Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Kontrowersyjne zmiany w kontroli NFZ

serwiszoz.pl | 2013-10-01
W założeniach do nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych przyjętych przez rząd 24 września 2013 r. zaproponowało wyłączenie spod rygorów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej kontroli świadczeniodawców przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Te zapisy wzbudzają sporo kontrowersji, nie tylko ze względu na to, że nie były konsultowane z partnerami społecznymi, ale ograniczają wolność gospodarczą. Eksperci wskazują, że propozycja jest próbą ustawowego usankcjonowania istniejącej błędnej praktyki Narodowego Funduszu Zdrowia, polegającej na braku stosowania podczas przeprowadzanych kontroli przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

>>Sprawdź, jakie inne zmiany niesie za sobą nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych przyjętych przez rząd 24 września. Weź udział w szkoleniu "Jakie zasady będą obowiązywać w kontraktowaniu świadczeń zdrowotnych na 2014 r.?, 11 paździenrika w Warszawie>


Przyjęcie proponowanych rozwiązań w tym zakresie umocni jedynie istniejącą już przewagę NFZ jako strony umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej nad świadczeniodawcami, pozbawiając ich tym samym podstawowych, elementarnych w demokratycznym państwie prawa gwarancji wynikających z ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.
Tagi: nfz
Kiedy pacjent ma prawo do wizyty domowej lekarza POZ
25.02.2011Dariusz Poznański, Ministerstwo Zdrowia, Departame&hellip
Gdzie przechowywać paszport techniczny urządzeń medycznych
24.01.2011Krzysztof Tuczapski/Prezes zarządu Zamojskiego Szp&hellip
Jak prowadzić dokumentację medyczną od 1 stycznia 2011 r.
01.04.2011Dariusz Poznański , Departament Organizacji Ochron&hellip
Ustawa o działalności leczniczej uchwalona przez Senat
06.04.2011Serwis Kadry Zarządzającej ZOZ
więcej