Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Światowy Dzień Serca w centrum handlowym

MedicalOnline.pl | 2013-09-26
Już po raz jedenasty w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Z tej okazji Górnośląskie Centrum Medyczne Szpital w Ochojcu zaprasza na bezpłatne badania i konsultacje kardiologiczne do centrum handlowego 3 Stawy, które odbędą się 29 września od godz. 12 do 18.

Schorzenia sercowo-naczyniowe są wciąż główną przyczyną śmierci. Dane statystyczne wskazują, że 1 mln Polaków choruje na niewydolność serca i aż 164 umiera każdego dnia z tego powodu. Co trzeci mężczyzna i co dziesiąta kobieta umiera na serce przed 64 rokiem życia. Głównym powodem  tego zjawiska jest niezdrowy styl życia, brak ruchu, nadwaga i stres jak również brak profilaktyki. Skala problemu jest ogromna, tym bardziej, że ponad dwukrotnie więcej pacjentów choruje na niewydolność serca, niż na nowotwory.

- Zainteresowanie ubiegłorocznym wydarzeniem „Zdrowe Serce 2012” przerosło nasze oczekiwania i było inspiracją do przygotowania tegorocznej akcji - mówi Anna Jarząb z Górnośląskiego Centrum Medycznego. - Liczymy, że organizowane przez nas obchody Światowego Dnia Serca wydatnie przyczynią się do zwiększenia świadomości na temat chorób serca, a co się z tym wiąże poprawy stanu zdrowia pacjentów ze Śląska.

Podczas akcji ,,Zdrowe Serce 2013” prowadzone będą konsultacje kardiologiczne i neurologiczne, porady z zakresu rehabilitacji, a także pomiar ciśnienia tętniczego, masy ciała, pomiar glukozy oraz badanie echokardiograficzne po wcześniejszej konsultacji kardiologicznej. Podczas badań zachowana będzie intymność. Specjaliści Górnośląskiego Centrum Medycznego zwrócą uwagę czy zaobserwowane przez pacjentów objawy, jak np. osłabienie, gorsza tolerancja wysiłku, bóle w klatce piersiowej czy kołatania serca winny skłonić do wizyty w poradni kardiologicznej i jaki tryb życia należy prowadzić by uniknąć poważnych chorób układu krążenia i ich konsekwencji. Dodatkowo rehabilitanci będą zachęcali osoby w każdym wieku do aktywności fizycznej. Będą demonstrowali jak prawidłowo ćwiczyć - np. jak uprawiać coraz popularniejszy nordic walking.

Patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Katowice oraz Polskie Towarzystwo Kardiologiczne Oddział w Katowicach.
Tagi: kardiologia